Jaunais Dzīvojamo telpu īres likums ir ieviesis izmaiņas valsts dzīvojamo telpu īres tiesiskajā regulējumā attiecībā uz īres maksu, īres līgumu termiņiem un dienesta dzīvokļu izīrēšanu. Tādēļ šajā rakstā vērsta uzmanība uz šīm valsts dzīvokļu īres tiesiskā regulējuma izmaiņām un aktualitātēm pēc Dzīvojamo telpu īres likuma spēkā stāšanās.
Vēsturiskais regulējums
Ar Dzīvojamo telpu īres likuma spēkā stāšanos 2021. gada 1. maijā radās izmaiņas valsts dzīvojamo telpu īres tiesiskajā regulējumā, kuras secīgi tiks apskatītas šī raksta ietvaros.
Spēku zaudējušais likums "Par dzīvojamo telpu īri"1 ietvēra vairākas normas, kas regulēja valsts dzīvojamo telpu izīrēšanas un īres maksas noteikšanas kārtību un vairākos aspektos nodalīja valsts dzīvojamo telpu izīrēšanu no privātīpašniekiem piederošu dzīvojamo telpu izīrēšanas.
Praksē sastopami vairāki valsts dzīvojamo telpu īres tiesisko attiecību veidi, kur īres tiesiskās attiecības nodibinātas uz dažādiem pamatiem. Galvenie no tiem ir neprivatizēto valsts dzīvokļu īre un dienesta dzīvojamo telpu īre.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.