26. Oktobris 2021 /NR. 43 (1205)
Skaidrojumi. Viedokļi
Dzīvojamo telpu īres likums un pašvaldība
Mg. iur.
Kristīne Kinča
Latvijas Pašvaldību savienības padomniece juridiskajos jautājumos 

Jaunais Dzīvojamo telpu īres likums tika paredzēts kā jauns un efektīvs līdzeklis, lai veicinātu īres tirgus attīstību un radītu dzīvojamo telpu īpašnieku lielāku interesi izīrēt savu īpašumu tiem, kam tas nepieciešams. Arī pašvaldība ir viens no dzīvojamo telpu īpašniekiem, tomēr pašvaldībai ir īpaša un specifiska loma īres tirgū.

Likumprojekta pieņemšanas gaitā Saeimā tika pierādīts, ka pašvaldības ne tikai īsteno autonomās funkcijas, bet arī veicina īres tirgus attīstību, piemēram, būvējot jaunas dzīvojamās mājas teritorijās, kur tirgus dalībniekiem nav šādas intereses vai ir būtisks dzīvojamo telpu trūkums. Tā kā šis raksts ir tapis īpaši šim "Jurista Vārda" grāmatžurnālam par Dzīvojamo telpu īres likumu, tajā vairāk fokusēšos uz jautājumiem, kas varētu interesēt tieši pašvaldības.

Šī raksta tapšanā lielu pateicību izsaku savam kolēģim Latvijas Pašvaldību savienībā – Aino Salmiņam, padomniekam tautsaimniecības jautājumos, kurš aktīvi piedalījās Dzīvojamo telpu īres likuma izstrādē un apspriešanā gan Ministru kabinetā, gan Saeimā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties