21. Decembris 2021 /NR. 51/52 (1213/1214)
Notikums
Gads administratīvās justīcijas dubultās jubilejas noskaņās
Santa Ozola
Senāta Administratīvo lietu departamenta zinātniski analītiskā padomniece 
Līga Dāce
Senatores palīdze 
Administratīvo tiesu simtgadei veltīto ceriņu stādīšana pie Valsts prezidenta pils 2021. gada 16. jūnijā. Priekšplānā (no labās) Administratīvā procesa likuma līdzautori – Valsts prezidents Egils Levits un kādreizējā Senāta Administratīvo lietu departamenta senatore Gunta Višņakova, kā arī Senāta Administratīvo lietu departamenta senatore Dace Mita un Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Normunds Salenieks
Foto no AT arhīva

2021. gads ir bijis nozīmīgs gads administratīvajai justīcijai, jo tikušas atzīmētas divas fundamentālas jubilejas – martā apritēja 100 gadi kopš Likuma par administratīvām tiesām pieņemšanas, savukārt oktobrī apritēja 20 gadi kopš Administratīvā procesa likuma pieņemšanas.

Lai abas jubilejas izceltu, administratīvo tiesu tiesneši un darbinieki organizēja un piedalījās dažādos pasākumos. Valstī esošās epidemioloģiskās situācijas dēļ jubilejas pasākumu organizēšana nenotika bez izaicinājumiem, un daļa pasākumu tika pārcelti, lai noritētu nākamgad – jau iesākoties nākamajai administratīvās justīcijas simtgadei.Tomēr šādu notikumu attīstību nebūt nevajadzētu uztvert kā neveiksmi, jo tā simboliski norāda uz to, ka ar administratīvās justīcijas simtgadi nekas nenoslēdzas – arī nākamajā simtgadē administratīvā justīcija būs nozīmīgs instruments, ar kura palīdzību varēsim stāties pretī modernās pasaules izaicinājumiem, turpinot aizsargāt demokrātiskas un tiesiskas valsts vērtības.

Dubultās jubilejas gads tiek noslēgts ar šī – arī dubultā – "Jurista Vārda" laidiena publicēšanu, kurā visu trīs instanču administratīvo tiesu tiesneši un darbinieki ir apvienojuši spēkus, lai demonstrētu administratīvās justīcijas attīstību laika periodā no 1921. gada līdz pat mūsdienām. Kā jau parasti jubilejās, arī šī numura rakstos administratīvās justīcijas pārstāvji reflektē gan par pagātni, gan tagadni, gan nākotni.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties