Nolēmumu izpilde neapšaubāmi ir svarīgs ikvienas personas tiesību uz taisnīgu tiesu elements.1 Taisnīgums, kas nodrošināts tikai "uz papīra", ir tikpat skaists un lietderīgs, cik vēsa ūdens glāze aiz slēgtām sienām karstā dienā. Taisnīguma sajūtai aizskartā puse jāsasniedz ne vien emocionāli, bet arī praktiski, jo bez reālas nolēmuma piespiedu izpildes iespējas zināmā mērā lietderīguma šaubām tiek pakļauta tiesa, proti, ja nav iespējas tiesas nolemto iedzīvināt realitātē. Taču ne mazāk, patiesībā – tikpat svarīga, ir arī lēmumu izpilde lietās par administratīvo sodu piedziņu.
Administratīvā soda mērķis ir ne vien sodīšanas līdzeklis, bet arī varētu pat teikt, ka galvenokārt ietekmēšanas līdzeklis, proti, lai atturētu personu no turpmākas pārkāpumu izdarīšanas un nodrošinātu sabiedriskās kārtības aizsardzību.2 Līdz ar to, ja pakļautu administratīvo sodu lietas pašplūsmai, sodu mērķis principā netiktu īstenots un no tā zustu jēga.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.