13. Septembris 2022 /NR. 37 (1251)
No citas puses
Žurnāla "Pastaiga" sasniegumu topā triumfē juristes
Laila Pastare
Žurnāla "Pastaiga" galvenā redaktore speciāli žurnālam "Jurista Vārds" 

Jau sesto gadu rudens sākumu iezīmē modes, stila, kultūras un mākslas žurnāla "Pastaiga" numurs, kurā tiek publicēts Latvijas sieviešu sasniegumu tops. Šogad šī topa kategorijā "Jurisprudence/finanses/banku sektors" eksperti visbiežāk izcēluši tieši juristes.

Kāpēc mums ir svarīgi veidot šo topu? Jo tas ne tikai parāda, kas mums kā sabiedrībai šobrīd rūp, sāp un ir svarīgi, bet arī ļauj izcelt gaismā sievietes, kas pašaizliedzīgi dara savu darbu. Un dara vairāk nekā vidusmēra sabiedrības loceklis. Tā ir iespēja godināt Latvijas sieviešu panākumus, pastāstīt par tiem plašākai sabiedrībai un pateikt paldies par paveikto. Esmu pārliecināta, ka jebkurš novērtējums ir būtisks, gan atskatoties uz paveikto, gan izvirzot jaunus mērķus.

Sasniegumu topu 2022 veidoja "Pastaigas" redakcijas izvēlēto ekspertu – Latvijā pazīstamu un cienītu cilvēku viedokļi, kuru vidū šogad ir arī "Jurista Vārda" auditorijai labi zināmā profesore Dr. iur. Sanita Osipova. Zīmīgi, ka kategorijā "Jurisprudence/finanses/banku sektors" citi eksperti visbiežāk izcēluši tieši šo juristi – Sanitu Osipovu. "Uz mirkli ļāva noticēt, ka dzīvojam civilizētā un iekļaujošā sabiedrība. Tiesa, prieka mirklis bija īss – konkrēti Satversmes tiesas pieņemtie spriedumi un tiesneses paustie uzskati par dažādu ģimeņu aizstāvību mudināja Saeimas deputātus neapstiprināt Sanitu Osipovu Augstākās tiesas tiesneša amatā, raisot bažas gan par tiesneša amata neatkarību, gan par konstitucionālo krīzi," saka biroja "Outofbox" vadošais arhitekts Pēteris Bajārs. Vairākkārt izcelta arī bijusī Latvijas Satversmes tiesas priekšsēdētāja un Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnese, patlaban Eiropas Savienības Tiesas tiesnese prof. Ineta Ziemele. "Gudrība, zināšanas un pieredze, ko augstu vērtē arī ārpus Latvijas. To sasniegt nemaz nav viegli. Nosvērta, mierpilna, sievišķīga. Skaidri, drosmīgi un pamatoti izsaka viedokli un ieteikumus Latvijai, kad atbildīgajām personām tam nav pieticis dūšas," savu izvēli pamato Imunizācijas valsts padomes vadītāja, RSU profesore, bērnu infektoloģe Dace Zavadska.

Kategorijā "Jurisprudence/finanses/banku sektors" eksperti nosaukuši arī juridiskā biroja SIA "INLUD Group" partneri un līdzdibinātāju Aneti Garozu, "BDO Law" un "BDO Latvia" vadošo partneri un zvērinātu advokāti, VV fonda dibinātāju Vitu Liberti. Šajā kategorijā vēl izcelts arī bijušās Finanšu izlūkošanas dienesta vadītājas Ilzes Znotiņas un žurnāla "Jurista Vārds" galvenās redaktores Dinas Gailītes profesionālais veikums. "Apbrīnoju viņas godaprātu, ieinteresētību valsts tiesiskajos procesos, spēju diskutēt, kā arī drosmi paust atšķirīgu viedokli un pamatot to. Bet galvenais – padarīt tiesību lietas dzīvas un saprotamas ne tikai jomas profesionāļiem. Cienu viņas prasmi neatstāt novārtā savas vērtības: ģimeni, nepieciešamību būt dabā, ceļot un baudīt kultūru," – tā par kolēģi D. Gailīti paudusi LR 3 Klasika direktore Gunda Vaivode.

Jāpiebilst, ka vairākas no šā gada topā iekļuvušajām juristēm, piemēram, S. Osipova, V. Liberte, I. Znotiņa, bija minētas arī iepriekšējā gadā "Pastaigas" sasniegumu topā 2021.

Tāpat kā pērn, jaunākajā "Pastaigas" topā ir pārstāvētas visas paaudzes un to sasniegumi. Vairāk nekā 100 izcilas Latvijas sievietes, nominētas 11 nozarēs un nozaru grupās. Ikkatra ir apbrīnas un atzinības vērta. Mums ir lieliskas zinātnieces, tehnoloģiju ekspertes, juristes, ekonomistes, uzņēmējas, uzņēmumu vadītājas, mediķes, politiķes, kultūras un mediju darbinieces, arhitektes, dizaineres, modes mākslinieces, sportistes, fitnesa treneres un aktīvistes, kas veic milzu darbu, rūpējoties par tiem, kuri nonākuši grūtībās. Iedvesma ikvienam, jo mums visām un visiem taču ir pa spēkam darīt vairāk. Novērtējiet to arī jūs!

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Pastare L. Žurnāla "Pastaiga" sasniegumu topā triumfē juristes. Jurista Vārds, 13.09.2022., Nr. 37 (1251), 33.lpp.
VISI RAKSTI 13. Septembris 2022 /NR. 37 (1251)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties