8. Novembris 2022 /NR. 45 (1259)
Notikums
Tiesības, vērtības un kultūra – Eiropas Savienību vienojošie elementi
Laila Medina
EST ģenerāladvokāte 
EST konferences “Demokrātija, tiesiskums un cilvēka cieņa”, kurā tika godināta Latvijas Satversmes simtgade un EST septiņdesmitgade, paneļdiskusija: Tartu Universitātes starptautisko tiesību profesors Lauri Melkso, EST tiesnese Ineta Ziemele, EST prezidents Kūns Lēnartss un EST ģenerāladvokāte Laila Medina
Foto: Eiropas Savienības Tiesa, 2022

Godinot Latvijas Satversmes simtgadi, Eiropas Savienības Tiesā (EST) šogad notika pasākums, kas atspoguļoja Latvijas vēsturi, tās ciešo saikni ar Eiropas vērtībām un kultūru, kuru nes gan tās pamatlikumā ieliktie fundamenti, gan mākslas darbi, pārsteidzoši ciešā saiknē sasaistot tiesību un kultūras attīstību.

Strautiem satekot kopā, rodas upe. Satversmes sapulces deputātiem saliekot kopā savu dzīves pieredzi un Latvijas nākotnes vīziju, tika radīta Latvijas Republikas Satversme. Nav šaubu, ka Latvijas konstitūcija ir piemineklis Latvijas valstiskumam un tajā iekļautajām konstitucionālajām vērtībām. Satversme, tāpat kā Latvijas valsts, ir izturējusi vēstures viesuļus, un laika gaitā tās normas ir piepildītas ar saturu, kas ir kā atspulgs mūsu dzīves ceļam un nākotnes cerībām. Satversmes simtgade ir brīdis atskatīties uz vēsturi un smelties iedvesmu nākotnei.

Cilvēku domām saplūstot kopā, rodas ideja, kas ir spēcīgāka par laiku un apvieno cilvēkus cerībā uz labāku dzīvi. Ideja par vienotu Eiropas valstu vērtību telpu izskanēja jau 1849. gada 21. augustā, kad Viktors Igo Starptautiskajā miera konferencē Parīzē formulēja Eiropas tautu kopējās vērtības – brīvība, suverenitāte un brālība.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties