17. Janvāris 2023 /NR. 3 (1269)
Juridiskā literatūra
Jauns rakstu krājums administratīvajās tiesībās
Anita Kovaļevska
Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta senatore 

2022. gada nogalē iznāca grāmata "Administratīvās tiesības. Raksti", kuras autors ir Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents Dr. iur. Edvīns Danovskis. Šī grāmata ir ievērības cienīga jau ar to vien, ka tā ir pirmais viena autora rakstu krājums, kurā iekļautie raksti pamatā ir veltīti administratīvajām tiesībām.

Rakstu krājums "Administratīvās tiesības" parāda daļu no E. Danovska paveiktā administratīvo tiesību jomā, jo tajā ir apkopoti 36 pēdējo 15 gadu laikā tapuši darbi, kas tomēr ir tikai daļa no autora publikācijām šajā laika periodā. Grāmata arī lieliski atspoguļo E. Danovska plašo interešu loku administratīvo tiesību jomā: administratīvo sodu tiesības, tiesības uz atbilstīgu atlīdzinājumu, valsts dienesta tiesības, kā arī dažādi citi ar administratīvo procesu un administratīvajām tiesībām saistīti jautājumi. Taču grāmatā sev interesantus rakstus var atrast ne tikai juristi, kas interesējas par administratīvajām tiesībām. Grāmatu ievada raksts par rakstiem kā tiesību zinātnes žanru, kurā E. Danovskis sev raksturīgajā saistošajā manierē izklāsta savas pārdomas par šo jautājumu. Tāpat grāmatā ir atrodami vēl arī citi raksti par Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, dažiem tās docētājiem, pētījumu rakstīšanu un pat civiltiesībām veltīts raksts par līgumu iztulkošanu.

Grāmatā ir apkopoti galvenokārt iepriekš jau publicēti raksti. Taču, kā pats E. Danovskis ir ļoti trāpīgi norādījis grāmatas ievadrakstā, raksti ir visātrāk "gaistošais" zinātnisko darbu veids, kas reizēm paslīd garām nepamanīti, un arī pamanīti tie var visai ātri izzust "no ļaužu piemiņas".

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties