24. Janvāris 2023 /NR. 4 (1270)
Tiesību politika
Tiesībsargs parlamentam norāda uz jomām, kurās cilvēktiesības pilnībā nav nodrošinātas

Ievērojot Tiesībsarga likumā noteikto, kas paredz arī ombuda uzdevumu sniegt ieteikumus par tiesību aktu izdošanu vai grozīšanu, pagājušonedēļ, 16. janvārī, tiesībsargs Juris Jansons Saeimai nosūtīja vēstuli par neatliekami risināmiem jautājumiem, kas būtu jāņem vērā, lemjot par 2023. gada valsts budžeta prioritātēm.
 Vēstulē, kurai pievienoti divi pielikumi – detalizēta informācija par Stambulas konvenciju un par atbildību par naida runu, tiesībsargs parlamentam norāda, ka Latvijā joprojām ir vairākas tiesību jomas, kurās cilvēktiesības pilnībā netiek nodrošinātas, un problēmas konstatējamas arī labas pārvaldības jomā. Tādēļ tiesībsargs vērsis parlamenta uzmanību uz tādiem aktuāliem jautājumiem, kuru virzība ilgstoši nav sekmējusies, kuru nozīmība izriet no iedzīvotāju iesniegumiem ombudam vai kuru iekļaušanu likumdevēja dienaskārtībā pieprasa Latvijas uzņemtās starptautiskās saistības.

Rakstveidā uzrunājot Saeimas jaunā sasaukuma deputātus, tiesībsargs, piemēram, norādījis uz vairākiem ar labas likumdošanas principa neievērošanu saistītiem jautājumiem – likumprojektu gauso virzību Saeimā un bērna labāko interešu neizvērtēšanu, atbildību par naida runu, par bērna tiesībām būt pasargātam no vardarbības, par Stambulas konvencijas ratificēšanu, juridisku aizsardzību ģimenēm u.c. Īpaši akcentēti valdības uzdevumi sociālajai drošībai un veselības aprūpei: bērnu psihiskās veselības aprūpe, minimālo ienākumu līmeņi, ģimenes valsts pabalsts viendzimuma pāru ģimenēs, minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas un izdienas pensiju sistēma.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties