7. Februāris 2023 /NR. 6 (1272)
Tiesību prakse
Pārskats par Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu lietā "Fedotova un citi pret Krieviju"

Eiropas Cilvēktiesību tiesas (turpmāk – ECT) Lielā palāta 2023. gada 17. janvārī pasludināja spriedumu lietā "Fedotova un citi pret Krieviju",1 konstatējot Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (turpmāk – Konvencija) 8. panta (tiesību uz privātas un ģimenes dzīves ievērošanu) pārkāpumu, kas izpaudās kā valsts pozitīvā pienākuma neīstenošana un jebkāda veida juridiskās atzīšanas un aizsardzības nenodrošināšana viendzimuma pāriem.

Lietas pamatfakti

Pieteikuma iesniedzēji lietā "Fedotova un citi pret Krieviju" bija seši Krievijas Federācijas pilsoņi, kas veidoja trīs viendzimuma pārus un dažādos laikposmos vietējām dzimtsarakstu reģistrācijas iestādēm bija iesnieguši pieteikumus ar mērķi reģistrēt laulību. 2009. gada 12. maijā pieteicējas Irina Fedotova un Irina Šipitko bija vērsušās Tveras dzimtsarakstu nodaļā Maskavā, savukārt iesniedzēju Dmitrija Čunusova un Jaroslava Jevtušenko, ka arī Ilmiras Šaikraznvas un Jeļenas Jakovļevas pieteikumi 2013.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties