21. Marts 2023 /NR. 12 (1278)
Intervija
37 gadu pieredze Eiropas Savienības Tiesā
Eiropas Savienības Tiesas sekretārs Alfredo Kalots Eskobars intervijā žurnālam "Jurista Vārds"
Viktorija Soņeca
"Jurista Vārda" tieslietu redaktore 
Foto no personīgā arhīva

Eiropas Savienības Tiesas (turpmāk – EST) delegācijas vizītes laikā "Jurista Vārdam" radās unikāla iespēja uzdot vairākus jautājumus EST sekretāram Alfredo Kalotam Eskobaram (Alfredo Calot Escobar), kas gandrīz visu savu profesionālo dzīvi (kopš 1986. gada) veltījis darbam EST dažādos amatos, tādējādi piedzīvojot ne tikai Eiropas Savienības (turpmāk – ES), bet arī EST transformāciju un attīstību. Intervijas laikā viņš pastāstīja par EST struktūru, iespējām strādāt EST, jaunām iniciatīvām un iecerēm, kā arī izmaiņām prejudiciālo jautājumu kontekstā.

Pastāstiet par savu pieredzi saistībā ar EST attīstību kopš brīža, kad uzsākāt darba gaitas šajā iestādē?

Mana karjera EST sākās 1986. gadā, kad Spānija – mana dzimtā valsts – pievienojās ES vienlaicīgi ar Portugāli. Iesākumā man bija iecere, ka būšu EST tikai pāris gadus, kas gala rezultātā izvērtās 37 gados, un joprojām aktīvi darbojos EST. Šajā laikā esmu bijis liecinieks ne tikai ES vēsturiskajai attīstībai, bet arī iespaidīgai transformācijai. Vienlaikus uzsverams, ka, lai arī 37 gados daudz kas ir mainījies, tomēr svarīgākie aspekti palikuši tādi, kādi bija toreiz. Respektīvi, idejas, vērtības ir palikušas tās pašas – mēs joprojām būvējam ES, lai nodrošinātu mieru, labklājību, izpratni un cieņu pret demokrātiskām vērtībām.

Šajā laikā esmu bijis liecinieks, kā no 12 valstīm (1986. gadā) ES pārtop par valstu savienību, kas sastāv no 28 valstīm, un tad atkal kļūst par valstu savienību no 27 valstīm. Proti, 1995. gadā 12 valstīm pievienojās Austrija, Somija un Zviedrija, bet 2004. gadā notika vislielākā ES paplašināšanās. Tad 2007. gadā ES pievienojās Bulgārija un Rumānija, bet 2013.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties