Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas notika mērķtiecīga orientēšanās uz Eiropas Savienības (ES) un tās dalībvalstu tiesībām. Jau 1995. gada 12. jūnijā Latvija ar ES parakstīja asociācijas līgumu. Minētais līgums paredzēja Latvijas iespējas kļūt par ES dalībvalsti. Lai Latvija kļūtu par ES dalībvalsti, viens no asociācijas līgumā paredzētajiem priekšnoteikumiem bija, ka Latvijai jānodrošina nacionālo tiesību atbilstība ES tiesībām. 2000. gada 15. februārī tika uzsāktas oficiālas sarunas par Latvijas iestāšanos ES. Savukārt 2004. gada 1. maijā Latvija pievienojās ES.
Latvijas Republikas Satversmes preambulā teikts: "Latvija kā demokrātiska, tiesiska, sociāli atbildīga un nacionāla valsts balstās uz cilvēka cieņu un brīvību, atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības un ciena mazākumtautības." Šīs vērtības, kas būtībā ir "demokrātijas, taisnīguma un cilvēka cieņas" vērtības, iekļautas arī Līguma par Eiropas Savienību 2. pantā, jo tās ir visām dalībvalstīm kopīgas vērtības. Tās atspoguļo Latvijas identitāti un vienlaikus arī kopīgās ES dalībvalstu vērtības.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.