6. Februāris 2001 /NR. 2 (195)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par noziedzīgiem nodarījumiem transportā

Par noziedzīgiem nodarījumiem transportā

Mag. iur. Dainis Mežulis, Policijas akadēmijas Krimināltiesisko zinātņu katedras docents, Dr. iur. asoc. prof. Aleksejs Loskutovs, — "Latvijas Vēstnesim"

DMEZHULIS.JPG
(13069 BYTES) LOSKUTOVS.JPG (25068 BYTES) Līdzās noziedzīgiem nodarījumiem pret personu un sabiedrisko kārtību ievērojamu vietu personas dzīvības un veselības apdraudējumu vidū ieņem transporta līdzekļu kustības drošības noteikumu pārkāpumi, kuriem bijušas smagas sekas — noziedzīgi nodarījumi transportā, kas saistīti ar ceļu satiksmes noteikumu (CSN) vai transporta līdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, kuru rezultātā cietušajam nodarīti vismaz viegli miesas bojājumi ar veselības traucējumu. CSN vai transporta līdzekļu ekspluatācijas noteikumu noziedzīgi pārkāpumi ar nāves sekām apdraud cilvēka dzīvību gandrīz tikpat bieži kā slepkavības. Šo noziegumu dinamiku var redzēt 1. diagrammā1:

Transportlīdzekļa vadītājam kriminālatbildība par ceļu satiksmes noteikumu vai transporta līdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu iestājas saskaņā ar Krimināllikuma (KL) 260. pantu, bet citai personai, kas, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, izraisījusi negadījumu, — saskaņā ar KL 266. pantu.

Pirms pārejam pie šo nodarījumu kvalifikācijas problēmām, pievērsīsimies dažiem datiem, kas liecina: ceļu drošībai, kā arī tās nodrošināšanas krimināltiesiskiem līdzekļiem ir arvien lielāka nozīme. Pēdējos gados strauji pieaug Latvijā reģistrēto transporta līdzekļu skaits

Kopējais automašīnu skaits piecos gados ir pieaudzis par 48%, un tagad uz 1000 iedzīvotājiem ir 285 reģistrēti transportlīdzekļi, bet reģistrēto vieglo automobiļu skaits uz 1000 iedzīvotājiem sasniedzis 2142.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties