2. Maijs 2023 /NR. 18/19 (1284/1285)
Skaidrojumi. Viedokļi
Datu aizsardzības speciālista galvenais uzdevums – aizstāvēt datu subjekta intereses (II)
Mg. iur.
Gunārs Elksnis
Tieslietu sektora datu aizsardzības speciālists 

Pirms divarpus gadiem tika publicēta šī rak­sta pirmā daļa,1 kurā sniegts ieskats divās nozīmīgās datu aizsardzības speciālista šķautnēs, proti, datu aizsardzības speciālista neatkarībā un datu aizsardzības speciālista interešu konflikta neesamībā. Raksta autors vērsa uz­manību uz datu subjektu tiesību aizstāvību, datu aizsardzī­bas speciālistam pildot savus uzdevumus, šo tematu apskatot no datu aizsardzības speciālista pieejamības puses.

Līdzās minētajam jautājumam, laikam ejot, šoreiz noteikti būtu apskatāmi arī apakštemati par datu aizsardzības speciālista darbību, kāda ir Latvijas sertificēto datu aizsardzības speciālistu un Norvēģijas datu aizsardzības speciālistu pieredze.

Tāpat būtu apskatāms jautājums par datu aizsardzības speciālistu eksaminācijas turpmāku nepieciešamību.

 

Datu aizsardzības speciālista pieejamība datu subjektam

Iesākumā jāmin pāris faktu no raksta autora empīriskās pieredzes. Pirms aptuveni diviem gadiem, pildot ikdienas pienākumus, bija nepieciešamība sazināties ar liela uzņēmuma datu aizsardzības speciālistu, tā teikt – izrunāt ar kolēģi jautājumus, saprototies no pusvārda. Mēģinot uzzināt šī uzņēmuma datu aizsardzības speciālista kontaktus, tika norādīts, ka datu aizsardzības speciālists ir domāts tikai iekšējiem procesiem, savukārt juridiskais dienests ir lieliski apmācīts, kā arī zinošs datu aizsardzības jautājumos, tāpēc ir gatavs atbildēt uz jebkuriem jautājumiem par per­sonas datu apstrādi.

Datu valsts inspekcijas 2022. gada 15. septembra konferencē "Personas dati – nākotnes perspektīva! 2022" paneļdiskusijā, kas bija veltīta tēmai "Datu aizsardzības speciālists – uzņēmēja sabiedrotais vai uzraugs", viens no tās dalībniekiem sacīja, ka datu aizsardzības speciālists stāv pašās pirmajās uzņēmuma aizsardzības līnijās (iekšējās kontroles un risku vadības modelis).

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties