22. Augusts 2023 /NR. 34 (1300)
Viedoklis
Fiziskās personas maksātnespējas procesa atsevišķi tiesiskie aspekti
Jānis Āboliņš
Latvijas Kredītņēmēju asociācijas valdes loceklis, Tieslietu ministrijas Maksātnespējas jautājumu konsultatīvās padomes loceklis 

Šogad, 2023. gadā, aprit 15 gadi, kopš stājās spēkā Maksātnespējas likums, un 2023. gada 23. jūlijā tika atzīmēti arī 15 gadi, kopš brīža, kad Ogres rajona tiesa (šobrīd Zemgales rajona tiesa) pirmo reizi Latvijas vēsturē pieņēma lēmumu par fiziskās personas maksātnespējas procesa lietas ierosināšanu. Šī raksta sagatavošanas brīdī – šā gada jūlija vidū – Latvijas tiesās kopumā bija ierosinātas 15 548 fizisko personu maksātnespējas procesa lietas, bet no 2008. gada kopumā ir ierosinātas 14 570 juridisko personu maksātnespējas procesa lietas, līdz ar to secināms, ka šobrīd fizisko personu maksātnespējas procesi ir aktuālāki.

2011. gada 15. februārī "Jurista Vārdā" tika publicēts autora raksts "Fiziskās personas maksātnespējas procesa atsevišķi tiesiskie aspekti", un šajā rakstā ar konkrētiem piemēriem autors salīdzinās tā laika tiesisko aspektu aktualitātes ar šā brīža aktualitātēm. Jāatzīmē, ka daži tiesiskie aspekti joprojām ir aktuāli.

 

Par iespēju atkārtoti iesniegt maksātnespējas procesa pieteikumu

2011. gada 15. februāra rakstā šis tiesiskais aspekts jau tika apskatīts, tomēr arī šobrīd atsevišķos gadījumos rajona tiesas pieņem lēmumus, ar kuriem tiek atteikts pieņemt maksātnespējas procesa pieteikumu, jo tiesā pirms tam ir izbeigts fiziskās personas maksātnespējas process, neatbrīvojot parādnieku no parādsaistībām.

Saeima 2018. gada 31. maijā pieņēma un Valsts prezidents izsludināja grozījumus Maksātnespējas likumā, ar kuriem likuma 130.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties