26. Septembris 2023 /NR. 39 (1305)
Skaidrojumi. Viedokļi
Prokuratūras darbības stratēģijas atsevišķi aspekti
Aivars Ostapko
Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta virsprokurors 

Prokuratūra ir viena no tām valsts institūcijām, kuras darbības prioritātes, mērķi un sasniedzamie rezultāti skaidri definēti tās stratēģijā. Lai lasītājam ieskicētu, kā prokuratūra realizē Prokuratūras darbības stratēģijā 2022.–2027. gadam (turpmāk – Stratēģija) noteiktos mērķus, sniegšu dažus piemērus.

Efektīva resursu izmantošana

Veiksmīga kriminālprocesa virzība nozīmē arī kvalitatīvu sadarbību ar visām iesaistītajām institūcijām un to amatpersonām jebkurā no kriminālprocesa stadijām. Tādēļ ir būtiski, ka kvalitātes prasība tiek nodrošināta katrā no iesaistītajām institūcijām un to amatpersonu darbā. Tajā pašā laikā ir būtiski, lai iestāžu rīcībā esošie personāla un finanšu resursi tiktu izmantoti racionāli. Citiem vārdiem sakot, ir nepieciešams, ka kriminālprocesam pilnvarotās amatpersonas krimināltiesisko attiecību taisnīgai noregulēšanai paredzētos resursus lieto saprātīgi un arī ekonomiski pamatoti. Nevar uzskatīt par pašmērķi kriminālprocesā iesaistīt visas kriminālprocesam pilnvarotās institūcijas – gan izmeklēšanas iestādes un prokuratūru, gan tiesu instances –, ja iespējams krimināltiesiskās attiecības taisnīgi noregulēt jau, piemēram, prokuratūrā vai pat izmeklēšanas iestādē.

Ja vērtējam statistiskos rādītājus, tad, piemēram, ar prokurora priekšrakstu par sodu pabeigto kriminālprocesu procentuālā attiecība pret kopā pabeigtajiem kriminālprocesiem 2020. gadā bija vien 17,9 % no kopā pabeigtajiem kriminālprocesiem. Savukārt attiecīgi 2021.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties