Šajā rakstā ir apskatīti atsevišķi datu drošības un mākslīgā intelekta (turpmāk – MI) uzticamības riski, kas jāņem vērā, ja tiek plānots iegādāties personalizētu MI risinājumu.
Datu drošība pie MI
Atbildot vispārīgi uz to, kas ir MI un kā tas strādā, jānorāda, ka MI sistēmas ir cilvēka izstrādāta programmatūra (un, iespējams, arī aparatūra), kas kompleksa mērķa dēļ darbojas fiziskajā vai digitālajā dimensijā, uztverdama savu vidi, iegūstot datus, interpretēdama savāktos strukturētos vai nestrukturētus datus, spriezdama no zināšanām vai apstrādādama informāciju, kas gūta no šiem datiem, un radot labāko rīcību konkrētā mērķa sasniegšanai.1
MI ir dažādi veidi atkarībā no to darbības veida, piemēram, ģeneratīvais mākslīgais intelekts (Generative AI). Tā ir mākslīgā intelekta nozare, kas koncentrējas uz algoritmiem un modeļiem, kas spēj radīt jaunu un oriģinālu saturu, piemēram, attēlus, tekstus vai pat veselas virtuālas pasaules.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.