13. Februāris 2024 /NR. 7 (1325)
Viedoklis
Latvijas pilsonība nav uz mūžu
Lojalitātes Latvijai zvēresta pārkāpums ir maldināšana, iegūstot pilsonību naturalizācijas ceļā
Aleksejs Jeļisejevs
Biznesa augstskolas "Turība" Juridiskās fakultātes doktorants Latvijas pilsonība nav uz mūžu Lojalitātes Latvijai zvēresta pārkāpums ir maldināšana, iegūstot pilsonību naturalizācijas ceļā 

Lai risinātu bezvalstnieku jēdziena kolīziju, atņemot pilsonību naturalizētiem nepilsoņiem, kas vērsušies pret Latvijas valstiskumu, ir izskanējis rosinājums grozīt Pilsonības likumu un ieviest kvalifikāciju par maldināšanu, iegūstot pilsonību, kā pamatu tās zaudēšanai. Par šādu maldināšanu uzskatītu uzticības Latvijas valstij solījuma, ko katra naturalizējamā persona dod, izpildot priekšnosacījumu pilsonības iegūšanai,1 pārkāpumu.

Ir acīmredzams, ka Saeimas deputāta A. Judina piedāvātās Pilsonības likuma grozījumu koncepcijas, kas paredz pilsonības atņemšanu naturalizētajiem pilsoņiem, kas ir pārkāpuši svinīgo lojalitātes zvērestu Latvijai, mērķis ir nepilsonības kolīzijas šķēršļa pārvarēšana. Tiešām Pilsonības likuma 24. panta pirmās daļas 4. punkts pēc būtības aizliedz atņemt pilsonību personai, kas nodara kaitējumu Latvijas valstiskumam, ja tā var kļūt par bezvalstnieku. Lai šo kolīziju atrisinātu, ir rosināts uz laiku atjaunot šādiem pārkāpējiem nepilsoņa statusu, pieņemot, ka viņiem kā bijušās PSRS pilsoņiem ir iespēja pēc tam iegūt Krievijas kā PSRS tiesību pārņēmējas pilsonību.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties