19. Marts 2024 /NR. 12 (1330)
Notikums
Starptautiskā konferencē diskutē par kopējām Eiropas vērtībām, nacionālo konstitucionālo identitāti un Eiropas konsensu
Konference tika atklāta, kopīgi dziedot Latvijas valsts himnu Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Jurģa Cābuļa vadībā
Foto: Toms Norde

1. martā norisinājās Satversmes tiesas starptautiskā konference "Konstitucionālo tiesu loma Eiropu vienojošo kopējo vērtību konkretizācijā". Konference tika rīkota par godu divdesmitajai gadskārtai, kopš Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts.

Līguma par Eiropas Savienību 2. pantā noteikts, ka Eiropas Savienības pamatā ir tādas vērtības kā cilvēka cieņa, brīvība, demokrātija, vienlīdzība, tiesiskums un cilvēktiesības. Savukārt Eiropas Padome atzinusi, ka Eiropas vērtību kodols ir cilvēktiesības, demokrātija un tiesiskums.1 Tātad Eiropas Savienība un Eiropas Padome balstās uz līdzīgām vērtībām. Tomēr izpratne par šo vērtību saturu, tvērumu, ietekmi un iespējamo attīstību var būt atšķirīga. Tādēļ Satversmes tiesas mērķis, rīkojot šo starptautisko konferenci, bija iesaistīt dialogā Eiropas Savienības un Eiropas Padomes dalībvalstu konstitucionālās tiesas, kā arī Eiropas Savienības Tiesu un Eiropas Cilvēktiesību tiesu, lai panāktu vienotu izpratni par kopējām Eiropas vērtībām.

Konference sastāvēja no divām paneļdiskusijām. Pirmās paneļdiskusijas temats bija dalībvalstu konstitucionālo identitāšu līdzsvarošana ar kopējām Eiropas vērtībām.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties