Deklarācija par starptautiskajām investīcijām un daudznacionālajiem uzņēmumiem
1976. gadā 21. jūnijā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation for Economic Co-orporation and Development, turpmāk – OECD) dalībvalstis pieņēma Deklarāciju par starptautiskajām investīcijām un daudznacionālajiem uzņēmumiem.1 Šī deklarācija ietver trīs pamatidejas:
Deklarācijai, kad tā tika pieņemta, tika pievienoti divi pielikumi – Konfliktējošās prasības daudznacionāliem uzņēmumiem2 un Vadlīnijas daudznacionāliem uzņēmumiem: ieteikumi atbildīgai uzņēmējdarbībai globālā kontekstā (turpmāk – OECD Vadlīnijas), kam autore pievērsīsies šī raksta ietvaros.
OECD Vadlīnijas kopš 1976. gada tiek regulāri atjauninātas. Tas tiek darīts, ievērojot pasaules ekonomikas attīstību, sabiedrības vajadzības un pieaugošo apziņu par cilvēku darbības negatīvo ietekmi uz ekosistēmām, kas ir novedusi pie planētas trīskāršas krīzes – klimata pārmaiņām, biodaudzveidības izzušanas un piesārņojuma. Pēdējo reizi dokuments tika atjaunināts 2023. gadā, precizējot tā nosaukumu: OECD Vadlīnijas daudznacionāliem uzņēmumiem par atbildīgu uzņēmējdarbību.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.