29. Janvāris 2002 /NR. 2 (235)
Latvijas cilvēku tiesību sardzē stāvot

Atskatā un darbībā:

Latvijas cilvēku tiesību sardzē stāvot

Olafs Brūvers, Valsts cilvēktiesību biroja direktors, — “Latvijas Vēstnesim”

BRUVERS.JPG (19138 bytes)— Katra jauna gada pirmais mēnesis allaž ir laiks, kad pārskata un apkopo iepriekšējā gada veikumu un pārdomā nākamos svarīgākos darbus. Kādus secinājumus var izdarīt Valsts cilvēktiesību birojs ( VCB) par pērnā gada aktualitātēm un risinātajiem uzdevumiem, jo jūsu vadītā institūcija ir cieši saistīta ar mūsu cilvēku ikdienu, viņu rūpēm un raizēm?

— Valsts cilvēktiesību birojs ir apkopojis datus par 2001.gadā saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām, un statistika liecina: iesniegtas 969 rakstiskas sūdzības par iespējamiem cilvēktiesību pārkāpumiem, turklāt notikušas 3939 mutiskas konsultācijas. Tāpat kā iepriekšējos gadus, smagākā ir sociāli ekonomisko tiesību joma — izplatītākie sūdzību temati ir par tiesību uz mājokli un sociālās drošības pārkāpumiem. Daudzos gadījumos cilvēki nespēj samaksāt par dzīvokli, komunālajiem pakalpojumiem, jo nav darba, tātad algas, vai arī ir citi iemesli — slimība, niecīga pensija, nespēja saņemt kādu pabalstu no pašvaldībām vai valsts. Nereti pārliecināmies, ka cilvēkam pienākas šis pabalsts, sociālā palīdzība, taču pašvaldībām pašām ir tik ierobeži līdzekļi, ka pat pie labākās gribas visiem trūcīgajiem nevar palīdzēt. 2001. gadā VCB saņemtas 163 sūdzības tieši par iespējamiem pārkāpumiem tiesībās uz mājokli, no tām ar biroja starpniecību 14 ir atrisinātas, 59 sūdzību izskatīšanu birojs ir beidzis ar ieteikumiem konfliktā iesaistītajām pusēm. Varam būt gandarīti, ka palielinājies to iesniegumu skaits, kurus izdevies atrisināt ar VCB starpniecību, — pērn to bija 133, kas ir par 42 vairāk nekā 2000. gadā.

Otrs izplatītākais sociālo un ekonomisko tiesību temats, par kuru birojs pērn saņēmis arī daudz — aptuveni simt — rakstisko iesniegumu, ir par iespējamiem iedzīvotāju tiesību pārkāpumiem sociālajā drošībā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties