7. Maijs 2002 /NR. 9 (242)
Par advokātu kā tiesu sistēmai piederīgu personu
Dr. iur.
Aivars Niedre
 

Par advokātu kā tiesu sistēmai piederīgu personu

Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Dr.iur. Aivars Niedre:

 
NIEDRE.JPG (13777 bytes)
Foto: Arnis Blumbergs, “LV”

Pārskata ziņojums Zvērinātu advokātu kolēģijas kopsapulcē Rīgā 2002.gada 26.aprīlī

Šā gada kopsapulcē kolēģiem jāveic īpašs uzdevums — ne vien jāizskata un jāvērtē padomes darbība gada laikā, t.i., kopš iepriekšējās kopsapulces dienas 2001.gada 27.aprīlī, bet jāizvērtē arī padomes veikums kopš tās ievēlēšanas 1999.gadā un jāievēlē jauns priekšsēdētājs, priekšsēdētāja vietnieks, padomes locekļi un revīzijas komisija.

Jāatgādina, ka 1999.gadā šajās institūcijās bija ievēlēti tie paši zvērināti advokāti, kuri pildīja savus pienākumus iepriekšējos trijos gados. Tas liecina gan par zināmu stabilitāti mūsu korporācijā, gan par zvērinātu advokātu vairākuma vēlmi šo stabilitāti saglabāt. Arī aizritējušā darbības gadā padomes sastāvs bija iepriekšējais: priekšsēdētājs Aivars Niedre, priekšsēdētāja vietniece Vija Jākobsone, padomes locekļi Aigars Belovs, Askolds Broks, Valentīns Cers, Jānis Grīnbergs, Ivars Grunte, Inese Lūse, Ainārs Ritenbergs.

Pārskata periodā padome strādāja tajās pašās telpās kur agrāk. Nelielas izmaiņas bija vienīgi darbinieku štatu sarakstā, kas papildinājās ar tulku(angļu — latviešu — angļu) uz pusslodzi.

 

Padomē izskatītie jautājumi

Sēžu kopskaits — 12 (reizi mēnesī, izņemot augustu, bet martā divas sēdes). Sēdēs apspriesti 190 jautājumi, pieņemti 167 lēmumi, turklāt 12 lēmumi pieņemti aptaujas kārtībā. Visbiežāk skatītie jautājumi — par advokātu praktizēšanas vietām, par zvērinātu advokātu palīgiem, par bezmaksas juridiskās palīdzības sniegšanu u.c. Nozīmīgākie lēmumi — “Par advokātu darba samaksu, sniedzot krimināllietās juridisku palīdzību pēc nozīmējuma”, “Par advokātu atskaitījumiem kolēģijas fondā” u.c.

Par šo lēmumu saturu ziņojumā — apskats turpmāk.

Šeit jāpievērš uzmanība vairākām padomes aktivitātēm, kuru mērķis ir nodrošināt pienācīgu advokatūras vietu juridiskās palīdzības sniegšanā fiziskām un juridiskām personām.

Jau pagājušā kopsapulcē tika runāts par tiesu darbību, ierobežojot Advokatūras likumā paredzētās zvērinātu advokātu palīgu tiesības vest lietas ar vai bez patrona pārpilnvarojuma. Pēc tam Saeimā tika atbalstīti mūsu ierosinājumi un Civilprocesa likumā tika izdarīti grozījumi, aizstājot tā tekstā vārdus “zvērināts advokāts” ar vārdu “advokāts”. Ar savu 2001.gada 22.maija lēmumu padome apstiprināja iesniegumu LR Augstākās tiesas priekšsēdētājam, lūdzot atbilstoši likumam izveidot kārtību atļaujas saņemšanai zvērinātu advokātu palīgiem vest lietas Augstākajā tiesā.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties