21. Oktobris 2003 /NR. 38 (296)
Kriminālatbildība par terorisma finansēšanu

Kriminālatbildība par terorisma finansēšanu

Aldis Lieljuksis, Noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka vietnieks, – “Latvijas Vēstnesim”

LIELJUKSISA.JPG (20509 bytes)
Foto: no personiskā arhīva

Šā raksta mērķis ir pievērsties atbildības par terorisma finansēšanu krimināltiesiskajam regulējumam, kā arī piedāvāt risinājumu trūkumu novēršanai. Publikācijā tiks analizēta Latvijas likumdošanas atbilstība starptautiskajām prasībām terorisma finansēšanas apkarošanā.

Kriminālatbildības noteikšana par terorisma finansēšanu ir svarīgs faktors terorisma apkarošanas normatīvajā regulējumā. Pēc 2001.gada septembra pasaulē pastiprinās cīņa pret terorismu kopumā un terorisma finansēšanu tajā skaitā. Turklāt veiktie pētījumi atklāja ne vien sarežģītas terorisma finansēšanas shēmas, kas liecināja par dalībnieku konspirāciju, plašu starptautiski sazarotu sistēmu, bet arī parādīja būtiskus trūkumus terorisma finansēšanas ierobežošanas normatīvajā regulējumā. Atsevišķās valstīs tika izstrādātas speciālas normas, kas tieši paredz atbildību par terorisma kā konkrēta akta konkrētu finansēšanu. Vai ar šādas normas ieviešanu tiek atrisināta terorisma finansēšanas apkarošanas problēma? Manuprāt, nē, jo norma paredz atbildību tikai par konkrēta terora akta atbalstīšanu.

Sakarā ar patiesi aktuālo terorisma problēmu pasaulē tai nupat pastiprināti pievērsusies Eiropas Padome, dibinot speciālu komisiju terorisma kriminalizācijas vispusīgai izzināšanai un attiecīgu rekomendāciju sagatavošanai. Tāpēc, negaidot norādījumus no malas, pašiem nepieciešams izpētīt Latvijas likumdošanu, novērtēt Krimināllikuma normu atbilstību reālajai situācijai, jaunajām starptautiskajām prasībām, kā arī izpētīt vismaz teorētisku iespēju saukt terorisma (ne terora akta) finansētāju pie kriminālatbildības.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties