Jauns pētījums konstitucionālajās tiesībās
Edgars Pastars, Jānis Pleps, LU Juridiskās fakultātes studenti, – “Jurista Vārdam”
Laikam jau juridiska pētījuma publicēšana, vismaz atsevišķās tiesību nozarēs, jāatzīst par ievērības cienīgu notikumu. Konstitucionālo tiesību speciālistiem un citiem šīs tiesību nozares interesentiem patīkamu pārsteigumu ir sagādājusi Eirofakultāte, klajā laižot Hansa Jirgena Vildberga un Gitas Feldhūnes grāmatu “Atsauces Satversmei”.
1 Vēl jo patīkamāk ir tas, ka autori ir sekmīgi turpinājuši iesākto, jo jau 2001.gadā plašākai publikai vērtēšanai tika nodots pētījums “Salīdzinošās konstitucionālās tiesības: atsauces pamattiesībām”. Interesi lasītājā raisa arī materiāla pasniegšanas stils: tas veidots, kā norāda Hanss Jirgens Vildbergs, kā “turpinošs Satversmes komentārs”. Varētu pat piebilst, ka autori ir izraudzījuši ļoti atbildīgu un svarīgu zinātnisko uzdevumu – komentēt mūsu valsts pamatlikuma normas. Tā kā arī šīs “Atsauces Satversmei” ir tikai neliels starpziņojums par paveikto un pieteikums nākamajam, vēl nopietnākam un plašākam izdevumam, ir svarīgi piedāvāt vērtējumu no malas, lai, iespējams, autori vēl vairāk uzlabotu un pilnveidotu sava darba metodiku, savukārt “Jurista Vārda” lasītājam rastos interese iegādāties attiecīgo pētījumu.Izmantotā literatūra
Ikviena juridiskā pētījuma galvenā bāze ir literatūra, kas izmantota tā tapšanā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.