Kāda ir kriminālatbildība par satiksmes noteikumu pārkāpšanu
Atsevišķi jautājumi saistībā ar KL 260.pantu
Mag. iur. Diāna Hamkova, LU Juridiskās fakultātes lektore, – “Jurista Vārdam”
Foto: no personiskā arhīva |
Kriminālatbildība par ceļu satiksmes noteikumu un transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu ir paredzēta Krimināllikuma (turpmāk KL) 260.pantā. Diemžēl jāatzīst, ka praksē tas ir visnotaļ izplatīts noziedzīgs nodarījums, kam pamatā ir gan autobraucēju visai zemais kultūras līmenis, gan itin bieži sastopamais agresīvais braukšanas stils, gan alkoholisko dzērienu un citu apreibinošo vielu koncentrācijas līmenis vadītāja organismā. Neskaidrības pastāv arī saistībā ar atsevišķu jēdzienu izpratni, kvalifikāciju u.c. jautājumiem. Raksta mērķis ir ieskicēt atsevišķus problēmjautājumus gan teorētiskā, gan arī praktiskā aspektā, kā arī pievērsties ārvalstu tiesiskajam regulējumam saistībā ar ceļu satiksmes noteikumu un transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu.
Nodarījuma
kvalifikācijas nosacījumi pēc KL 260.panta
Likumdevējs KL 260.pantu ir konstruējis atkarībā no izraisīto seku smaguma. Panta pirmajā daļā ir noteikta atbildība par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts viegls miesas bojājums ar veselības traucējumu vai vidēja smaguma miesas bojājums.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.