13. Janvāris 2014 13:30
Jaunumi
Uzsāk kriminālvajāšanu pret divām personām tā dēvētajā „Latvijas Krājbankas” krimināllietā
Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors, izvērtējot kriminālprocesa materiālus tā dēvētajā Krājbankas krimināllietā, ir pieņēmis lēmumu par divu personu saukšanu pie kriminālatbildības
Edijs Pālens, Leta

Šā gada 10.janvārī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors, izvērtējot kriminālprocesa materiālus tā dēvētajā Krājbankas krimināllietā, ir pieņēmis lēmumu par divu personu saukšanu pie kriminālatbildības.

Vienai personai apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas, 196.panta otrās daļas un 217.panta otrās daļas, bet otrai personai pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas un 20.panta otrās daļas.

Kriminālprocesa lielā apjoma dēļ, kā arī, lai neradītu šķēršļus kriminālprocesa attiecību noregulēšanai saprātīgos termiņos un sekmētu kriminālprocesa efektīvu norisi, prokurors kriminālprocesu sadalīja un procesu daļā nosūtīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei tālākai izmeklēšanas veikšanai.

Turklāt šī kriminālprocesa ietvaros bija izdalīts atsevišķā lietvedībā materiāls par noziedzīgi iegūtas mantas atzīšanu, proti, 2013.gada 29.oktobrī Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa slēgtā tiesas sēdē izskatīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras pieteikumu par akciju sabiedrības „Latvijas Krājbanka” noziedzīgi iegūtas mantas atzīšanu EUR 15 025 222 apmērā.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa par noziedzīgi iegūtu mantu atzina akciju sabiedrības „Latvijas Krājbanka” naudas līdzekļus EUR 15 000 000 apmērā, savukārt daļā par EUR 25 222 procesu par noziedzīgi iegūtu mantu izbeidza.

Pieteikuma iesniedzēji uzskatīja, ka tiesas pieņemtais lēmums nav likumīgs, un sakarā ar to Rīgas apgabaltiesā tika iesniegtas apelācijas sūdzības.

Rīgas apgabaltiesa slēgtā tiesas sēdē lietu apelācijas kārtībā skatīja 2014.gada 7.janvārī un apmierināja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras sūdzību, un atcēla Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2013.gada 29.oktobra lēmumu daļā par EUR 25 222 procesa par noziedzīgi iegūtu mantu izbeigšanu, līdz ar to par noziedzīgi iegūtu mantu tika atzīti un atgūti „Latvijas Krājbankas” naudas līdzekļi EUR 15 025 222 apmērā.

Šis Rīgas apgabaltiesas lēmums nav pārsūdzams.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 209 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties