9. Februāris 2014 00:58
Jaunumi
Vienkāršo kadastra datu aktualizācijas procesu

Šonedēļ valdība ir atbalstījusi Valsts zemes dienesta izstrādātos grozījumus Ministru kabineta noteikumos „Kadastra objekta reģistrācijas un kadastra datu aktualizācijas noteikumi”.

Noteikumu projekts tika izstrādāts, lai samazinātu administratīvo slogu iedzīvotājiem, un tas paredz, ka Valsts zemes dienests (VZD) varēs veikt kadastra objektu reģistrāciju, saņemot datus no citām valsts Informācijas sistēmām.  Līdz ar to VZD klientiem nebūs jāiesniedz dokumenti kadastra objekta reģistrācijai, jo iestāde nepieciešamo informāciju saņems elektroniski. Piemēram, no pašvaldībām VZD saņems šādu informāciju: lēmumu par adreses noteikšanu vai maiņu un lēmumu par nekustamā īpašuma lietošanas mērķa noteikšanu vai maiņu.

Tāpat, lai nodrošinātu kadastra datu aktualitāti, grozījumi paredz, ka kadastra datus aktualizē atbilstoši:

  1. Valsts meža dienesta izsniegtajai informācijai;
  2. saņemtajām ziņām no Meliorācijas kadastra;
  3. būves kadastrālās uzmērīšanas laikā sagatavotajai informācijai par zemes lietošanas veidu izmaiņām;
  4. ēku un inženierbūvju datu deklarācijām par jau Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētām būvēm.

Tāpat noteikumi paredz gadījumus, kad VZD teritoriālā struktūrvienība izgatavos jaunu zemes robežu plānu, izmantojot kadastra informācijas sistēmas datus un VZD arhīva dokumentus, attēlojot katru zemes vienību atsevišķā dokumentā, ja vienā zemes robežu plānā attēlotas divas vai vairākas zemes vienības.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties