24. Februāris 2014 15:15
Jaunumi
Notiks grāmatas „Konstitucionālās tiesības” atvēršanas svētki
Grāmatas otrajā izdevumā autori vairāk koncentrējas uz Latvijas formālo konstitūciju, kuras centrā ir Satversme. Desmit gados kopš darba pirmizdevuma Latvijas konstitucionālo tiesību apjoms ir krietni paplašinājies. Autori ir ņēmuši vērā un iestrādājuši otrajā izdevumā plašu Satversmes tiesas judikatūras klāstu, kā arī Latvijas valststiesību zinātnes atziņas, tai skaitā Konstitucionālo tiesību komisijas atziņas.
Foto: Boriss Koļesņikovs

„Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā nākusi klajā Jāņa Plepa, Edgara Pastara un Ilzes Plakanes grāmata „Konstitucionālās tiesības”. Tajā integrēta aizvadīto desmit gadu Latvijas konstitucionālās iekārtas attīstība un autoru personiskā pieredze.

Grāmatas  atvēršanas svētki notiks otrdien, 25.februārī, Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā  (Raiņa bulvārī 19, Rīgā).

„Šodienas šaubu brīžos par Latvijas valsts konstitucionālajiem pamatiem un dažādu Satversmes reformu priekšlikumiem autoriem likās būtiski vēlreiz izskaidrot un pārdomāt konstitucionālās pamatvērtības, kā arī demokrātiskas tiesiskas valsts un parlamentāras republikas priekšrocības,” tā autori izdevuma ievadā.

Šis ir pirms desmit gadiem iznākušo „Konstitucionālo tiesību” otrais, papildinātais un pārstrādātais izdevums (448 lappuses). Tomēr paši autori uz šo grāmatu raugās vairāk kā uz otro daļu, nevis kā uz darbu, kas pilnībā aizvieto pirmo izdevumu.

Grāmatas struktūra ir būtiski pārskatīta. Autori radikāli pārstrādājuši lielāko daļu teksta, vairāk uzmanības veltot Latvijas konstitucionālo tiesību praksei un vispārējās valstszinātnes atziņu pienācīgai piemērošanai mūsu konstitucionālajā iekārtā.  

„Autoriem izdevies visādā ziņā „noapaļots”, plaši tverts fundamentāls darbs par Latvijas valsts konstitucionālo iekārtu, kas ne vien atklāj tās struktūru un dogmatiku, bet arī uzrāda tās vēsturisko dziļumu un piederību Eiropas kontinentālo tiesību lokam un Rietumu demokrātijām,” priekšvārdā izdevumu raksturo Prof., Dr.h.c. Assessor.jur. Dipl.-Pol. Egils Levits, norādot, ka tajā iestrādāts plašs Satversmes judikatūras klāsts un valststiesību zinātnes atziņas.

Šis, tāpat kā pirmais “Konstitucionālo tiesību” izdevums, atspoguļo autoru šābrīža skatījumu uz konstitucionālo tiesību teoriju un praksi. Tādēļ autori pauž cerību, ka lasītājiem šī grāmatas versija būs interesanta un rosinās jaunas pārdomas par Latvijas valstiskuma pamatiem un konstitucionālo iekārtu.

Pasākumā plānotas Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas, tieslietu ministres Baibas Brokas, LU Juridiskās fakultātes dekānes Kristīnes Stradas-Rozenbergas, Satversmes tiesas tiesneša Gunāra Kusiņa, Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskapa - metropolīta Zbigņeva Stankeviča, oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētājas Dainas Ābeles un citu viesu uzrunas.

Par konstitucionālajām tiesībām desmitgades tvērumā referēs bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.

Plašāk:

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 182 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties