12. Marts 2014 11:54
Jaunumi
Šogad Notāru dienās vislielākā interese par dāvinājuma, pirkuma un mantojuma līgumiem
Šogad Latvijā Notāru dienās iespēju saņemt zvērināta notāra bazmaksas juridisku palīdzību izmantojuši gandrīz 3000 cilvēku.
Notāru padomes foto

Šogad Notāru dienās iespēju bez maksas saņemt juridisku palīdzību no zvērināta notāra izmantojuši gandrīz 3000 cilvēku visā Latvijā. Vislielākā interese ir bijusi par darījumiem ar nekustamo īpašumu – dāvinājuma, pirkuma un mantojuma līgumiem, kā arī testamenta, īres un uztura līguma sagatavošanu pie zvērināta notāra. Par šīm tēmām konsultējies katrs piektais jeb 20% no Notāru dienu apmeklētājiem. Aptuveni ceturtā daļa interesējušies par ģimenes un personisko tiesību jautājumiem, tostarp par nereģistrētu attiecību riskiem. Aptuveni piektā daļa konsultāciju sniegtas pa telefonu, turpretim 14% interesentu jautājumus notāriem uzdevuši internetā.

Lai arī vislielākā iedzīvotāju aktivitāte Notāru dienās, kā jau ierasts, vērojama Pierīgā un Rīgā, arī citviet Latvijā notāru birojos bijis liels apmeklētāju pieplūdums. Īpaši aktīvi bijuši Jelgavas iedzīvotāji, ievērojami apsteidzot otras lielākās Latvijas pilsētas Daugavpils iedzīvotājus. Arī Rēzeknes, Liepājas, Valmieras un Saldus iedzīvotāj biežāk nekā citi izmantojuši iespēju bez maksas konsultēties pie notāra. Turklāt, kā liecina notāru novērojumi, Rīgas iedzīvotāji vairāk interesējušies par nekustamā īpašuma darījumiem un ar tiem saistītajiem nodokļu jautājumiem, kā arī par nupat likumos ieviestajiem jaunajiem tiesību instrumentiem – aktiem ar izpildu spēku, kā arī par nākotnes pilnvarojumiem. Savukārt reģionu iedzīvotājus jau vairākus gadu pēc kārtas visvairāk interesē mantojuma tiesību jautājumi.

“Priecē, ka šogad biežāk nekā citus gadus cilvēki uzdeva jautājumus par Notāru dienu pieteikto tēmu. Arī tas, ka cilvēki vēlējās precizēt neskaidro attiecībā uz nākotnes pilnvarojumu, liecina par personisku ieinteresētību un gatavību pašiem pieņemt svarīgus lēmumus, nepārliekot atbildību uz valsts institūcijām. Taču joprojām varam secināt, ka cilvēki ar savām problēmām un nedienām mēģina tikt galā pašu spēkiem. Vien tad, kad neredz risinājumu, vēršas pēc palīdzības pie speciālistiem. Notāru dienas ir iespēja ieraudzīt notāru kā sev līdzīgu, kuram nav jābaidās uzdot nozīmīgus jautājumus, tā harmonizējot to risināšanu. Turklāt redzam, ka lielai daļai iedzīvotāju konsultācijas Notāru dienu laikā ir kļuvušas par labu tradīciju,“ uzskata Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Jakušenoka.

Notāru dienas ir Latvijas Zvērinātu notāru padomes iniciatīva reizi gādā vairāk nekā 100 notāru birojos visā Latvijā nodrošināt bezmaksas juridiskās konsultācijas ikvienam iedzīvotājam. Notāru dienas notiek jau kopš 2006.gada, un kopumā šo septiņu gadu laikā iespēju bez maksas saņemt notāru padomu par tādiem jautājumiem kā darījumu drošība ar nekustamo īpašumu, dāvinājuma un mantojumu lietas, sākumdeklarēšanās un citas izmantojuši vairāk nekā 30 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties