21. Maijs 2014 12:08
Jaunumi
Izvērtē 15.maija apvērsuma sekas Latvijas vēsturē
Prof. K.Dišlera fonda rīkotā diskusija „15.maija vēsturiskie aspekti un projekcija mūsdienās” notika 2014.gada 15.maijā Rīgas Juridiskajā augstskolā, bet tiešraidē, ko nodrošināja Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte, to varēja vērot youtube.com platformā.
Boriss Koļesņikovs

2014.gada 15.maijā Rīgas Juridiskās augstskolas telpās notika diskusija „15.maija vēsturiskie aspekti un projekcija mūsdienās”, ko rīkoja Prof. K.Dišlera fonds sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu un Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti.

Pasākumu atklāja RJA prorektors Dr.iur. Mārtiņš Mits, pēc tam norisinājās divas tematiskas sekcijas: 15.maija vēsturiskie aspekti un 15.maija projekcija mūsdienās. Kopumā tika nolasīti pieci referāti:

  • Edgars Pastars. 15.maija režīma „konstitucionālā” noformēšana;
  • Kārlis Krēsliņš. Bruņoto spēku loma 15.maija un demokrātijas aizsardzībā;
  • Dr.hist. Valters Ščerbinskis. Ulmaņa režīma ietekme uz Latvijas sabiedrību;
  • Lauris Liepa. Jurista atbildība nedemokrātiskā režīmā;
  • Edvards Kušners. Autoritāra valsts un ekonomika.

Starp klātesošajiem juristiem, vēsturniekiem, ekonomistiem un citiem interesentiem raisījās arī diskusijas par K.Ulmaņa veiktā valsts apvērsuma cēloņiem un tiesiskajām sekām, kā arī ietekmi uz tā laika Latvijas iekšpolitisko situāciju un ekonomiku, lomu valsts tālākajā liktenī u.c. jautājumiem. Diskusijas vadīja Prof. K.Dišlera fonda locekļi: Dr.iur. Jānis Pleps, Dr.iur. Inese Druviete un Dina Gailīte.

Plašāks diskusijas apskats lasāms žurnālā „Jurista Vārds” Nr.21 (823) 2014.gada 27.maijā.

Pasākumu varēja vērot interneta tiešraidē LU Juridiskās fakultātes youtube.com kanālā – izeja uz šo ierakstu atrodama arī portāla juristavards.lv videoierakstu sadaļā. „Jurista Vārds” piedāvā fotoreportāžu no pasākuma.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 208 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties