25. Jūnijs 2014 14:50
Jaunumi
Saeimas veikums pavasara sesijā un turpmākie darbi

Aizvadītajā piektdienā, 20.jūnijā, Saeima slēdza 2014.gada pavasara sesiju. Šajā sakarā piedāvājam videomateriālu (Ilgonis Linde, Saeimas Kanceleja), kurā Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa atskatās uz aizvadītajā sesijā paveikto, kā arī iezīmē turpmāk risināmos jautājumus.

Saeima 2014.gada pavasara sesijā kopš 22.aprīļa sanāca uz astoņām kārtējām un vienu svinīgo sēdi. Šajā sesijā pieņemts 71 likums – 14 jauni likumi, grozījumi 56 likumos un viens likums otrreizējā caurlūkošanā.

Pavasara sesijā izskatīšanai komisijās nodoti 55 likumprojekti, no kuriem 41 iesniedzis Ministru kabinets un pa septiņiem likumprojektiem - Saeimas komisijas un deputāti.

Strādājot ar iesniegtajiem likumprojektiem - skatot tos otrajā un trešajā lasījumā - Saeimā vērtēti kopumā 1399 priekšlikumi.

Kopš aprīļa Saeimas sēdēs visvairāk debatējis deputāts Ivars Zariņš - 25 reizes. 21 reizi debatēs runājusi Ilma Čepāne, pa 16 reizēm katrs – Andrejs Elksniņš un Andrejs Judins, bet deputāti Ingmārs Līdaka un Jānis Dombrava no tribīnes runājuši katrs 13 reizes. Kopumā deputāti no Saeimas tribīnes debatējuši 280 reizes.

Saeima šī gada pavasara sesiju slēdza 20.jūnijā, bet 2014.gada rudens sesiju sāks 2.septembrī.

Saeimas sesiju starplaikā pēc nepieciešamības var sasaukt Saeimas ārkārtas sesiju. Tuvākā Saeimas sēde varētu tikt sasaukta 3.jūlijā.

Laikā starp sesijām plānots izskatīt likumprojektus par izmaiņām lauksaimniecības zemes tirdzniecībā, kapitālsabiedrību pārvaldē, privātpersonu maksātnespējas procesa regulējumā un grozījumus būvniecības jomā, kas paredz pastiprināt būvdarbu uzraudzību un būvniecības procesā iesaistīto atbildību. Tāpat plānots izskatīt rosinātās izmaiņas likumos, lai, ieviešot vēlētāju apliecību, nodrošinātu iespēju šī gada Saeimas vēlēšanās piedalīties tiem balsstiesīgajiem, kuriem ir tikai personas identifikācijas karte.

Vēl Saeimas sesiju starplaikā ārkārtas sesiju plānots sasaukt, lai pieņemtu likumu par ES fondu apguvi 2014.-2020.gada plānošanas periodā, Valsts aizsardzības finansēšanas likumu, kā arī ratificētu Eiropas Savienības Asociācijas līgumu ar Gruziju un Moldovu.

 

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 202 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties