17. Jūlijs 2014 14:56
Jaunumi
Tiesībsarga atbilde Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas atklātajai vēstulei

Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas atklātajā vēstulē pausts satraukums par pēdējā laikā masu medijos izskanējušo bāriņtiesu darba kritiku. Tiesībsargs asociācijai nosūtījis savu redzējumu par tās vēstulē pausto.

Atbildē asociācijai tiesībsargs norāda, ka Tiesībsarga birojā ik gadu visvairāk iesniegumu bērnu tiesību jomā tiek saņemts par bērna tiesībām uzaugt ģimenē, t.i., tiesībām netikt šķirtam no saviem vecākiem bez tiesiska pamata.

Pārliecinoši lielākajā skaitā pārbaudes lietu pārkāpums bāriņtiesas rīcībā nav konstatēts – konkrētajos apstākļos ir bijis tiesisks pamats bērna šķiršanai no ģimenes. Vienlaikus secināms, ka bāriņtiesas lēmuma par bērna šķiršanu no ģimenes vai pārtraukto aizgādības tiesību neatjaunošanu patiesais cēlonis ir iepriekš ilgstošā laika periodā neveikts sociālais darbs ar ģimeni – ģimenei nesniegtais pašvaldības atbalsts un palīdzība, tostarp palīdzība bērna audzināšanā.

Tiesībsarga 16.07.2014. atbilde Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas atklātajai vēstulei

Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas 30.06.2014. atklātā vēstule

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties