31. Jūlijs 2014 11:04
Jaunumi
Stingrāki kritēriji valsts kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu atlasei

Ceturtdien, 31.jūlijā, valsts sekretāru sanāksmē izsludināts un apspriešanai nodots Valsts kancelejas izstrādātais instrukcijas projekts, kas nosaka stingrākus kritērijus un centralizētu kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu amatam kandidātu atlasi.

Grozījumi nodrošinās objektīvu, godīgu un atklātu atlases procesu, kā prioritāti izvirzot kandidāta profesionalitāti, kompetenci un reputāciju, atbilstoši starptautiskais praksei tik augsta līmeņa vadības atlasē. Piedāvātās izmaiņas atlases procesā Latvijai ir svarīgas arī kā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) kandidātvalstij, praksē piemērojot organizācijas vadlīnijās valsts kapitālsabiedrību pārvaldībai.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane norāda, ka instrukcijas projekts izstrādāts, ņemot vērā OECD rekomendācijas sekmīgai Latvijas uzņemšanai organizācijā: „Stingrāku kritēriju mērķis ir veicināt augstas raudzes ekspertu un profesionāļu atlasi darbam tik atbildīgā un augsta līmeņa amatā. Patlaban nav definēti vienoti standarti un prasības atlases procesam, un līdzšinējā situācija ļauj identificēt nepietiekami profesionālu valsts kapitāla daļu pārvaldību un dažādu praksi kapitālsabiedrību valdes locekļu atlasē. Jauno prasību piemērošana būs solis pretī vienotas pieejas ieviešanai, kas atbilst korporatīvās pārvaldības labās prakses principiem,” skaidro E.Dreimane.

Saskaņā ar instrukcijas projektu kandidātiem uz valdes vai padomes locekļa amatu valsts kapitālsabiedrībās būs jābūt ar nevainojamu reputāciju – amatam nevarēs izvirzīt personas, kuras ir bijušas sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, kā arī nevarēs virzīt personas, kurām ir atņemtas tiesības veikt noteiktu vai visu veidu komercdarbību un citu profesionālo darbību.

Noteiktie kritēriji attieksies uz kapitālsabiedrībām, kurās valstij kā dalībniekam ir tiesības izvirzīt valdes vai padomes locekļus.

 

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties