26. Jūnijs 2015 11:19
Studenta Vārds
LU Juridiskās fakultātes studenti un viņu mentori varēs saņemt stipendiju pētījumam

Lai veicinātu pētniecību par tiesību kvalitatīvas piemērošanas metodēm mūsdienās, Latvijas Universitātes (LU) Fonds sadarbībā ar zvērinātu advokātu biroju "Eversheds Bitāns" un zvērinātu advokātu Māri Vainovski izveidoja stipendiju pētījumu veikšanai tiesību zinātnē „Mūsdienu izaicinājumi tiesību piemērošanas teorijai un praksei Latvijā”.

Stipendijas apmērs ir 4000 eiro akadēmiskajā gadā: 3000 studentam un 1000 mentoram, kas tiks izmaksāti astoņu mēnešu periodā - no 2015.gada novembra līdz 2016.gada jūnijam.

Pieteikties stipendijai no šī gada 1.septembra līdz 1.oktobrim ieskaitot varēs LU Juridiskās fakultātes maģistrantūras vai doktorantūras studenti, kuru sekmju vidējais vērtējums iepriekšējā akadēmiskajā gadā ir virs 7 ballēm (atbilstoši LUIS sistēmā norādītajam), pieteikumā norādot pētījuma tēmu un tās izvēles un aktualitātes pamatojumu. Stipendijas ieguvējs tiks paziņots 2015.gada novembra sākumā.

Stipendijas mecenāts zvērināts advokāts Māris Vainovskis uzsver: „Latvijas tiesību sistēmas kvalitāti nosaka ne tikai normatīvo aktu kopums, bet būtiskā mērā arī tiesību piemērošanas teorijas un prakses attīstība. Mehāniska likuma normu attiecināšana uz kādu situāciju bez pietiekamas izpratnes par tiesību normu interpretāciju un piemērošanu atbilstoši likuma garam un mērķim nebūs efektīva, pat neraugoties uz šķietami pietiekamu normatīvo bāzi. Stipendijas mērķis ir veicināt Latvijas tiesību piemērošanas teorijas un prakses attīstību, iesaistot tajā studentus un viņu mācībspēkus”.

Stipendijas saņemšanas nosacījumi paredz, ka veiktā pētījuma rezultāti tiks atspoguļoti zinātniskajā publikācijā Latvijas vai starptautiska mēroga atzītā tiesību zinātnei veltītā izdevumā, kā arī prezentēti starptautiskā zinātniskā konferencē.

Aktuālā informācija par stipendiju un pieteikšanos: www.fonds.lv un www.facebook.com/LUFonds. Savukārt vairāk par LU Fonda administrētajām stipendijām var uzzināt šeit: www.fonds.lv/stipendijas.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
CITI STUDENTA VĀRDA JAUNUMI
VISS STUDENTA VĀRDS
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 231 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties