24. Septembris 2015 10:48
Jaunumi
Tiesībsargs Juris Jansons ievēlēts Eiropas Ombudu institūta valdē
Tiesībsargs Juris Jansons ievēlēts Eiropas Ombudu institūta valdē.
Foto: Boriss Koļesņikovs

21.septembrī Tiesībsargs Juris Jansons tika nominēts un ievēlēts Eiropas Ombudu Institūta valdē (The European Ombudsman Institute).

Eiropas Ombudu institūts ir neatkarīga bezpeļņas organizācija,kuras mērķis ir veicināt ombuda institūciju konceptu un veicināt pieredzes apmaiņu starp ombudu institūcijām valsts, Eiropas un starptautiskā līmenī. Organizācijas darbs ietver sevī arī atbalstu un sadarbību ar starptautiskajām ombudu institūcijām, kā arī citām reģionālajām, nacionālajām un starptautiskajām organizācijām.

Eiropas Ombudu institūts ir organizācija ar senu vēsturi un ir dibināta 1982.gadā. Organizācijas dibinātāji ir vairāki profesori no Insbrukas universitātes (Prof. Dr. Hans Klecatsky, Prof. Dr. Fritz Reichert-Facilides un Prof. Dr. Norbert Wimmer), kā arī Austrijas Ombudu valdes pārstāvji. Sākotnēji tika nolemts dibināt zinātnisko asociāciju (Eiropas ombudu akadēmiju), kuras galvenais mērķis būtu pētīt Ombudu institūcijas un to darbību Eiropā. Laika gaitā organizācijas struktūra mainījās un pilnveidojās, un 1988.gadā oficiāli tika dibināta organizācija "Eiropas Ombudu institūts".

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties