4. Janvāris 2016 10:01
Jaunumi
Šodien stāstījums par valsts valodas statusa stiprināšanu Rīgas latviešu biedrības namā

Šodien, 4.janvārī pulksten 18.00 gaidām ikvienu Rīgas Latviešu biedrības namā Merķeļa ielā 13, kur noritēs tikšanās ar latviešu valodas aizstāvi – filoloģijas doktori Ievu Zuicenu, informē RLB latviešu valodas attīstības kopa (LVAK).

Valodniece un sabiedriskā darbiniece pastāstīs, kāpēc 90.gados nobloķēja mazākumtautību skolu pāreju uz mācībām latviešu valodā, par to, kā EDSO iejaucas ar latviešu valodu saistītajos mūsu valsts likumos un kāda ir attieksme pret latviešu valodas pētniecību. Stāstījuma nosaukums – Latviešu valoda un mēs.

Ieva Zuicena

No 1976. līdz 1992.g. – zinātniece tagadējā Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūtā; no 1992. līdz 2000.g. – Galvenās valsts valodas atestācijas komisijas priekšsēde; vēlāk rūpējusies par valodas prasmes atestācijas (pārbaudījumu) lietām Tieslietu ministrijas Valsts valodas centrā un Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centrā. 1997.gadā sākusi strādāt par galveno pētnieci LU. I.Zuicena ir veidojusi vairākas divvalodu (krievu un latviešu) vārdnīcas; projekta „Mūsdienu latviešu valodas vārdnīca” vadītāja un redaktore.

I.Zuicenas referāts par latviešu valodas ierobežošanu un pakāpenisku pakļaušanu iznīcībai padomju okupācijas apstākļos lasāms grāmatā „Kas valda valodu, valda prātu” (2007.gadā izdevusi Latvijas Okupācijas muzeja biedrība).

4.janvāra tematiskajā vakarā piedalīsies arī vairāki pašlaik aktuālās gada vārda akcijas gatavošanas darbos iesaistījušies speciālisti, kam varēs uzdot jautājumus par aptaujas gaitu, pieteikumu daudzveidību, izteikt savas domas par valodas tendencēm, ieteikt jaunvārdus, kritizēt dažādus valodas bojājumus, kā arī komentēt, kāds bijis akcijas devums latviešu valodai kopš tās pirmās norises reizes 2003.gadā.

LVAK papildus atgādina, ka gaida pagājušā gada vārda, nevārda, spārnotā teiciena un savārstījuma pieteikumus līdz 16.janvārim. E-pasta adrese – gadavards@inbox.lv.

https://twitter.com/LVAK_valoda

https://LVAK.wordpress.com/

Pa pastu – RLB latviešu valodas attīstības kopai Merķeļa ielā 13, Rīga, LV 1050.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties