18. Janvāris 2016 17:58
Jaunumi
Pētījuma "Par laulību nereģistrēšanas problemātiku" preses konference-diskusija

20.janvārī Pārresoru koordinācijas centrs organizē preses konferenci-diskusiju, kurā pētījuma autori – SIA “Kvalitātes un projektu vadība” pētnieki – prezentēs pēc Saeimas deputātu iniciatīvas tapušā pētījuma “Par laulību nereģistrēšanas problemātiku” rezultātus.

Lai arī laulību Latvijas iedzīvotāju neuzskata par novecojušu institūciju, nereģistrētas kopdzīves popularitāte Latvijā arvien pieaug un ārpus laulības dzimst gandrīz puse no visiem Latvijas bērniem. Pētījuma dati rāda, ka pārtraucot nereģistrētu kopdzīvi, katrs ceturtais iedzīvotājs saskaras ar kādiem nozīmīgiem finansiāla vai emocionāla rakstura sarežģījumiem, kuru risināšana ir problemātiska. Pētījuma autori centās rast atbildi uz jautājumu: “Vai ir risinājums indivīdam, sabiedrībai, valstij?”

Šo trešdien, 20.janvārī, plkst. 14.00 Ministru kabineta Bibliotēkas telpās notiks pētījuma preses konference-diskusija, kurā par izpētes būtiskākajām atziņām informēs pētījuma autori – pētnieki – Aivita Putniņa, Kristīne Dupate, Māris Brants un Ilze Mileiko. Pētījums pauž pētnieku gūtos secinājumus izpētes gaitā un šo secinājumu analīzi un interpretāciju.

Pasākuma ietvaros pētījuma secinājumus izvērtēs sociālantropoloģijas, tieslietu jomas, demogrāfijas, ģimenes atbalsta un bērnu tiesību aizsardzības eksperti, sniedzot komentārus pēc pētījuma rezultātu prezentācijas.

Dalībai preses konferencē uzaicināti arī Tieslietu un Labklājības ministrijas pārstāvji, notāri, Sociālo dienestu darbinieki, Saeimas Eiropas lietu komisijas un Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputāti un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Pasākuma programma

Interesentus lūdzam pieteikt dalību konferencē, sūtot e-pastu ar pasākuma nosaukumu, savu vārdu uzvārdu un personas kodu uz e-pastu elina.kruzkopa@pkc.mk.gov.lv līdz 20.janvāra plkst. 10.00. Ieeja Ministru kabinetā tikai ar iepriekš pieteiktu caurlaidi, pie ieejas uzrādot personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti.

Pētījums būs publiski pieejams PKC mājaslapā, sākot ar 2016.gada 19.janvāri.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 205 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties