3. Maijs 2016 12:06
Jaunumi
Saeimā notiks grāmatas “Latvijas parlamentārisma apskats” svinīga atvēršana

4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā - Saeimas namā svinīgā pasākumā tiks atvērta Gunāra Kusiņa grāmata “Latvijas parlamentārisma apskats”. Tas ir pirmais pētījums par Latvijas parlamentārismu no tā pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Pasākumu atklās un klātesošos uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Tāpat svinīgajā pasākumā uzrunu teiks grāmatas autors – ilggadējais un augsti vērtētais bijušais Saeimas Juridiskā biroja vadītājs G. Kusiņš.

Grāmatā autors stāsta par parlamentārisma aizsākumiem Latvijā, Latvijas Tautas padomi kā priekšparlamentu, kā arī par pirmo demokrātiski ievēlēto Latvijas tautas pārstāvības institūciju un pirmo parlamentu – Satversmes sapulci. Tāpat G. Kusiņš grāmatā analizē parlamentārisma attīstību pirmo četru Saeimu darbības laikā un parlamentārisma krīzi Latvijā, kā arī stāsta par pseidoparlamentārismu Latvijā okupācijas laikā 1940. gadā.

Pētījumā izklāstīti mēģinājumi vācu okupācijas laikā Latvijas teritorijā atjaunot Latvijas valsti pārstāvošas institūcijas kontekstā ar padomju režīmu, kā arī sniegta informācija par parlamentārisma atjaunošanu Latvijā un tā attīstību no Augstākās padomes līdz pat 12. Saeimai.

Grāmata tapusi pēc Latvijas Republikas Saeimas iniciatīvas. Tā papildināta ar vēsturiskām fotogrāfijām. Grāmatas māksliniece ir Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas asociētā profesore un dizaina studijas H2E mākslinieciskā direktore Ingūna Elere.

G. Kusiņš Latvijas parlamentā strādāja kopš 1990.gada un Saeimas Juridisko biroju vadīja no 1993. līdz 2014. gadam. Viņš bija pirmais Juridiskā biroja vadītājs. Kopš 2014. gada G. Kusiņš ir Satversmes tiesas tiesnesis.

Grāmatas “Latvijas parlamentārisma apskats” atvēršana trešdien, 4. maijā, notiks Saeimas nama Dzeltenajā zālē Jēkaba ielā 11 un sāksies pulksten 11.00.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 252 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties