30. Maijs 2016 11:15
Jaunumi
KP atgādina – skolēnu vecākiem formas tērpu iegādē jābūt alternatīvām
Evija Trifanova, LETA

Konkurences padome (KP), tuvojoties mācību gada beigām, atkārtoti aicina skolas, kurās ir ieviestas obligātās formas, izvērtēt skolēnu vecāku finansiālo stāvokli un nodrošināt iespēju nepieciešamo apģērbu iegādāties arī alternatīvos veidos, nevis tikai no viena, skolas izvēlētā piegādātāja.

Neskatoties uz to, ka mācību iestādes konkursa ceļā izvēlas kopumā izdevīgāko un kvalitatīvāko formas tērpu piegādātāju, KP aizvadītā gada rudenī novēroja, ka dažkārt netiek ņemtas vērā skolēnu vecāku finansiālās iespējas nepieciešamo apģērbu iegādāties tieši no konkrētā izstrādātāja. Vienlaikus KP secināja, ka vecākiem dažkārt tiek liegta iespēja izvēlēties citu, iespējams, izdevīgāku tērpa iegādes veidu, jo netiek nodrošināta informācija par formas tērpu tehniskajiem parametriem.

Lai skolēnu vecākiem būtu iespējas formas tērpus iegādāties atbilstoši ģimenes finansiālajai situācijai, KP aicina skolas neierobežot vecākiem īstenot alternatīvas, piemēram, ļaut pasūtīt formu uzšūšanu citam piegādātājam vai to izgatavot pašrocīgi. Tas savukārt nozīmē, ka skolām ir jānodrošina iespēja uzzināt informāciju par formu apģērba audumu, modeli, skicēm, fotogrāfijām u.tml.

Vienlaikus, lai skolas arī turpmāk varētu pieņemt pamatotu lēmumu par sadarbību ar attiecīgo piegādātāju, KP aicina ieklausīties vecāku atsauksmēs par piegādāto formu kvalitāti, cenu, to atbilstību skolas iekšējās kārtības noteikumu prasībām, kā arī skolēnu un viņu vecāku vēlmēm.

Skaidrīte Ābrama, KP priekšsēdētāja: “Skolēnu vecākiem ir jābūt alternatīviem veidiem obligāto formu iegādē. Pirmkārt, tā ir atbildība no skolu puses – ļaut savu skolēnu vecākiem izvēlēties finansiāli izdevīgāko piedāvājumu. Otrkārt, formu piegādātāji ir savstarpēji konkurenti, kuri cīnās par klientiem. Tieši konkurences spiediena dēļ gan skolas, gan skolēnu vecāki iegūst labākās cenas, kvalitāti un papildpakalpojumus.”

Aizvadītā gada vidū KP saņēma vairāku vecāku sūdzības par liegumu piekļūt skolas formu tehniskajiem parametriem, lai izvērtētu iespēju apģērbu iegādāties citos veidos. Noslēdzoties mācību gadam, KP atkārtoti aicina skolas ļaut skolēnu vecākiem formas tērpus iegūt ģimenei finansiāli pieejamākā veidā.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties