19. Septembris 2016 11:03
Jaunumi
Konkurences padomē viesojas Moldovas Republikas konkurences uzraugi

19. un 20. septembrī Konkurences padomē (KP) viesojas astoņi Moldovas Republikas konkurenci uzraugošās iestādes delegāti. Vizītes laikā KP eksperti ārvalstu delegātus iepazīstinās ar Latvijas konkurences tiesībām un to piemērošanu praksē, biežāk sastopamajām aizliegtu vienošanos pazīmēm publisko iepirkumu jomā, kā arī par cilvēktiesību jautājumiem elektronisko pierādījumu iegūšanā un apstrādē.

Pieredzes un informācijas apmaiņa starp valstu konkurences iestādēm ir būtiska. Šāda sadarbība ļauj pilnveidot ne tikai nacionālās konkurences tiesības, bet arī konkurences jomu starptautiskā līmenī, tādējādi nodrošinot tirgus dalībniekiem vienlīdzīgas iespējas darboties brīvas un godīgas konkurences apstākļos.

KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama norāda, “esam gandarīti, ka Moldovas kolēģi vēlās pārņemt mūsu pieredzi tieši karteļu apkarošanā. Ceram, ka mūsu aktīvā pieeja publisko iepirkumu rīkotāju apmācībā un aizliegtu vienošanos atklāšanā ļaus pilnveidot Moldovas konkurences iestādes darba metodes un tādējādi labāk aizsargāt ne vien Moldovas uzņēmēju un patērētāju intereses, bet arī nodrošināt tiesisku darbības vidi ārvalstu, tai skaitā arī Latvijas uzņēmējiem.”

Jau ziņots, ka no 2010. līdz 2012. gadam KP kopā Austrijas konkurences iestādi Eiropas Komisijas programmas “Twinning” ietvaros izstrādāja projektu konkurences politikas ieviešanai un valsts pārvaldes kapacitātes stiprināšanai. Projekta laikā sasniegtie rezultāti Eiropas Savienības pārstāvjiem Moldovā ļāvuši to atzīt par vienu no veiksmīgākajiem valstī realizētajiem starptautiskās sadarbības piemēriem un uzsvērt projekta rezultātu plašo pozitīvo ietekmi uz valsts ekonomisko attīstību.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 202 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties