20. Septembris 2016 13:33
Jaunumi
Privātpersonas darījumus skaidrā naudā varēs veikt tikai apmērā līdz 20 minimālajām mēnešalgām
Edijs Pālens, LETA

Otrdien, 20. septembrī, Ministru kabineta (MK) sēdē paredzēts izskatīt 2017. gada budžeta likumprojektu paketē iekļautos grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām. Tie paredz noteikt aizliegumu fiziskajām personām veikt darījumus skaidrā naudā, kuru summa pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā operācijā vai vairākās operācijās), kā arī citus priekšlikumus ēnu ekonomikas un izvairīšanās no nodokļu nomaksas mazināšanai.

Lai sekmētu izvairīšanās no nodokļu nomaksas novēršanu, likumprojekts paredz noteikt, ka visiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma subjektiem, kas sniedz informāciju par Latvijas rezidentu aizdomīgajiem darījumiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam, jāsniedz šo informāciju arī VID. Informācijas saņemšana tikai pēc konkrēta pieprasījuma neļauj VID savlaicīgi konstatēt nodokļu maksāšanas pārkāpējus.

Likumprojekts paredz ieviest arī uzraudzības mehānismu šiem subjektiem, kuriem ir pienākums ziņot VID par aizdomīgiem darījumiem un kurus atbilstoši Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma prasībām uzrauga VID, bet kuri neizpilda ziņošanas pienākumu, nav ievērojuši prasības attiecībā uz klienta identifikāciju un izpēti, un iekšējās kontroles sistēmas izveidi.

Tāpat grozījumi likumā paredz notāriem papildu pienākumu ziņot VID arī par gadījumiem, kad tiek mantota skaidra nauda vai nereģistrējama kustama manta, kuras vērtība pārsniedz 15 000 eiro.

Paredzēts, ka 2017. gada budžets un to pavadošo likumprojektu pakete Saeimā tiks iesniegta 14. oktobrī.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 251 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties