28. Septembris 2016 12:20
Jaunumi
Izveidota tiesību aktu izstrādes rokasgrāmatas vietne

Valsts kancelejas vadībā ir izveidots internetā bāzēts Tiesību aktu izstrādes ceļvedis, kas būs noderīgs palīgs valsts pārvaldē nodarbinātajiem, lai sagatavotu kvalitatīvus tiesību aktu projektus.

“Kvalitatīvu tiesību aktu projektu sagatavošana ir viens no efektīvas valsts pārvaldes stūrakmeņiem. Tāpēc Valsts kanceleja pēc savas iniciatīvas izstrādāja portālu, kuram jākļūst par katra ierēdņa sabiedroto ikdienas darbā,” norāda Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš.

Interneta vietnē https://tai.mk.gov.lv ir izvietota aktualizēta Normatīvo aktu projektu izstrādes rokasgrāmata, kas papildināta ar dažādu veidu dokumentu sagatavēm un paraugiem. Rokasgrāmatu iespējams lasīt tiešsaistē vai lejupielādēt. Tās saturu regulāri papildinās, ņemot vērā lietotāju uzdotos jautājumus par normatīvo aktu projektu izstrādes juridisko tehniku, sākotnējās ietekmes novērtējuma sagatavošanu un saskaņošanas kārtību.

Tāpat interneta vietnē pieejama informācija arī par aktuālajiem tiesību aktu projektu izstrādes, sākotnējās ietekmes novērtējuma sagatavošanas (anotācijas), projektu saskaņošanas jautājumiem, Valsts iestāžu juridisko dienestu vadītāju sanāksmēm un tajās izskatītajiem jautājumiem, kā arī informācija par mācībām, semināriem un citiem informatīvajiem pasākumiem tiesību aktu izstrādes jautājumos.

Tā kā nereti valsts pārvaldes speciālisti darbu veic arī komandējumu laikā, izstrādāta īpaša lejupielādējama lietotne Mana rokasgrāmata, kuru var lietot neatrodoties tiešsaistē. Lietotnē Mana rokasgrāmata pieejams pilns Normatīvo aktu projektu izstrādes rokasgrāmatas teksts un dokumentu sagataves, kā arī nodrošinātas papildu iespējas, piemēram, iespēja izdarīt tekstā pasvītrojumus, pievienot piezīmes un grāmatzīmes, veidot savus dokumentu paraugus, saglabāt un izdrukāt rokasgrāmatas tekstu.

Savu zināšanu pārbaudei interneta vietnē būs pieejami dažādi testi par jautājumiem, kas saistīti ar tiesību aktu projektu izstrādi, kā arī iespēja uzdot jautājumus un sniegt ierosinājumus.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties