3. Marts 2017 09:33
Jaunumi
Valsts prezidents aicina tiesnešus uzņemties iniciatīvu tiesu darba uzlabošanā
Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un Valsts prezidents Raimonds Vējonis
No VPK arhīva

“Lai sekmētu sabiedrības uzticēšanos tiesām un likuma varai, svarīga ir tiesu varas un tiesnešu iesaistīšanās esošo problēmu risināšanā, atvērtība diskusijām ar sabiedrību un gatavība pārmaiņām,” uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, 2. martā tiekoties ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču.

Valsts prezidents sarunā ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju akcentēja sakārtotas un drošas tiesiskās vides nozīmi ikvienam valsts iedzīvotājam un Latvijas tautsaimniecības izaugsmei. “Sabiedrībai saprotami tiesu spriedumi un tiesu prakses noteiktība, lietu izskatīšana saprātīgos termiņos un tiesnešu aktīva iesaiste sabiedrībai svarīgās tiesībpolitiskās diskusijās stiprinās ne tikai pašu tiesu varu un ticību taisnīgumam, bet arī Latvijas valstiskumu,” teica Raimonds Vējonis.

Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka nepieciešams uzlabot tiesu darbu, lai sekmētu iedzīvotāju un uzņēmēju uzticēšanos tiesu sistēmai. Kā vienu no risinājumiem tiesu darba uzlabošanai Augstākās tiesas priekšsēdētājs atzīmēja Valsts prezidenta jau pērn iesniegto likuma ierosinājumu par Tieslietu padomes darba pilnveidošanu, kuru virzība Saeimā līdz šim nav notikusi. Valsts prezidents uzsvēra, ka izšķiršanās par rosinātajiem grozījumiem likumā “Par tiesu varu” šobrīd ir likumdevēja rokās un Saeimas ziņā ir izlemt par jaunu priekšnoteikumu radīšanu, lai pati tiesu vara varētu vairāk iesaistīties tiesu darba pilnveidošanā. Tāpat jāmeklē risinājumi, lai tiesnešu atalgojums būtu konkurētspējīgs un veicinātu labāko nozares profesionāļu piesaisti tiesu sistēmai.

Tikšanās laikā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs informēja Valsts prezidentu par aizvadītā gada rezultātiem un jaunajām aktualitātēm Augstākajā tiesā un tiesu sistēmā kopumā. Abas amatpersonas pārrunāja tiesu reformas gaitu un tās ietekmi uz lietu izskatīšanas termiņiem. Valsts prezidents atzinīgi novērtēja lietu izskatīšanas ilguma samazināšanos, īpaši civillietās, un aicināja pašu tiesu varu ar esošajiem resursiem rast risinājumus, lai lietu izskatīšana kļūtu ātrāka.   

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 251 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties