24. Aprīlis 2017 10:14
Jaunumi
Ministru prezidenta birojā darbu sāk ārštata padomnieks Andris Vanags

Ministru prezidenta Māra Kučinska birojā no pirmdienas, 24. aprīļa, darbu sāk ārštata padomnieks nozaru sadarbības jautājumos Andris Vanags.

Viņa uzdevumos ietilps sadarbības veicināšana starp publisko sektoru un nozarēm privātajā sektorā, lai kopīgiem spēkiem mazinātu ēnu ekonomikas īpatsvaru valstī, šobrīd īpaši akcentējot nepieciešamību paātrināt nepieciešamo normatīvo regulējumu izstrādāšanu un pieņemšanu būvniecības nozarē.

M. Kučinskis norāda, ka jau pagājušā gada maijā valdības un būvniecības nozares pārstāvji parakstīja memorandu par ēnu ekonomikas samazināšanu nozarē, un tagad ir pienācis laiks šo procesu intensificēt. “Būvniecības sektorā Latvijā strādā daudz uzņēmumu, kuri ir apvienojušies dažādās sabiedriskās organizācijās. Tāpat valsts līmenī ir dažādas iestādes, organizācijas, kas ir atbildīgas par būvniecības sektora sakārtošanu valstī, kā arī par nodokļu iekasēšanu. Ir nepieciešams panākt, lai visas šīs puses efektīvi sadarbotos savā starpā viena kopīga mērķa vārdā – ēnu ekonomikas samazināšana,” tā M. Kučinskis.

Uzņēmējs A. Vanags šim uzdevumam izvēlēts, ņemot vērā viņa lielo pieredzi gan uzņēmējdarbībā, gan arī nevalstiskajā sektorā. No 2003. gada A. Vanags vada būvmateriālu ražošanas kompāniju “Sakret”, bet no 2013. gada viņš ir a/s “Sakret Holding” padomes priekšsēdētājs. Viņa darba pienākumos ietilpst holdingā esošo uzņēmumu – SIA “Sakret”, OÜ „Sakret”, UAB „Sakret LT”, SIA “Sakret Plus” valdes darbības uzraudzīšana un stratēģisko lēmumu pieņemšana un apstiprināšana, kā arī citi pienākumi atbilstoši kompānijas statūtiem.

Tāpat jaunais Ministru prezidenta ārštata padomnieks ir domnīcas “Certus” padomes priekšsēdētājs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Padomnieku konventa loceklis.

Sadarbības memorandu ar būvniecības nozari 2016. gada 31. maijā no valdības puses parakstīja Ministru prezidents M. Kučinskis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Savukārt Būvniecības nozares vārdā kopā ar Latvijas Būvuzņēmēju partnerību sadarbības memorandu parakstīja 11 vadošās nozares organizācijas – “Latvijas ceļu būvētājs”, “Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācija”, "Būvmateriālu ražotāju asociācija", "Latvijas Būvinženieru savienība", "Latvijas Inženierkonsultantu asociācija", "Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība", "Latvijas logu un durvju ražotāju asociācija", "Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome", "Latvijas Arhitektu savienība", "Latvijas Būvnieku asociācija", "Transportbūvju inženieru asociācija". Tas paredz uzdevumu trīs gadu laikā ēnu ekonomikas īpatsvaru nozarē samazināt uz pusi, vienlaikus stimulējot kvalitatīvas, drošas un ilgtspējīgas būvniecības nozares attīstību Latvijā.  

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties