13. Decembris 2017 13:13
Jaunumi
Valsts prezidents uzsver nepieciešamību turpināt starptautisko atbalstu reformu procesam Ukrainā

“Jāturpina sniegt starptautiskais atbalsts Ukrainai, jo tas ir nepieciešams reformu turpināšanai valstī,” uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, trešdien, 13. decembrī, Rīgas pilī tiekoties ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Andriju Parubiju.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja Ukrainas valdības sasniegto progresu reformu īstenošanā, tomēr vienlaikus norādīja, ka darāmā vēl ir daudz, īpaši tādās jomās kā tiesu vara, laba pārvaldība un cīņa pret korupciju.

“Latvija ir atvērta sadarbībai jomās, kuras ir svarīgas Ukrainas ilgtermiņa attīstībai un kurās Latvijai ir ievērojama pieredze – laba pārvaldība, tai skaitā pretkorupcija, pašvaldību attīstība, kā arī ES standartu pārņemšana eksporta veicināšanai, jo īpaši lauksaimniecības sektorā,” teica R. Vējonis, uzsverot, ka Latvijas un Ukrainas starpā izveidojusies cieša divpusējā sadarbība dažādās jomās.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka dabasgāzes piegādes projekts “Nord Stream 2” ir pretrunā ar Eiropas Savienības enerģētikas politikas mērķiem, kā arī Ukrainas interesēm.

Valsts prezidents pozitīvi novērtēja novembrī Briselē notikušo ES Austrumu partnerības samitu, paužot cerību, ka tajā apstiprinātie pasākumi veicinās plašāku un dziļāku ES un Austrumu partnerības valstu praktisko sadarbību. 

R. Vējonis tikšanās laikā apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei. “Mēs saglabājam nemainīgu nelegālās Krimas aneksijas neatzīšanas politiku. Krievijai ir jāizrāda iniciatīva Austrumukrainas konflikta deeskalācijā, lai veicinātu Minskas vienošanos izpildi,” uzsvēra Valsts prezidents.

Ņemot vērā nepieciešamību mazināt propagandas un dezinformācijas radīto apdraudējumu, R. Vējonis aicināja Ukrainu sadarboties ar Latvijā izvietotajām institūcijām šajā jomā: NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru un Baltijas mediju izcilības centru.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 259 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties