12. Janvāris 2018 12:27
Jaunumi
Būvniecība un iepirkumi – KNAB izglītošanas prioritātes 2017.gadā

No 88 Latvijā esošajām būvvaldēm 55  būvvalžu amatpersonas un darbinieki (kopumā 148 personas) papildinājuši savas zināšanas 2017. gada Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) organizētajos izglītošanas semināros.

Lai sniegtu vienotu izpratni un zināšanas par interešu konflikta novēršanas un publiskās pārvaldes ētikas jautājumiem, būvniecības jomā nodarbināto valsts amatpersonu izglītošanai KNAB pievērsis īpašu uzmanību. KNAB lektori izstrādājuši un iekļāvuši semināru saturā jautājumus un problemātiku, ar ko ikdienas darbā saskaras tieši būvniecības amatpersonas, tostarp būvvalžu un Būvniecības valsts kontroles biroja amatpersonas.

Augstam korupcijas riskam ir pakļautas arī pašvaldību amatpersonas, kuras ir tiesīgas rīkoties ar valsts vai pašvaldības finanšu līdzekļiem un resursiem, tai skaitā, pieņemot lēmumus publisko iepirkumu komisijās. Tāpēc kā viena no KNAB izglītošanas mērķauditorijām ir pašvaldību amatpersonas. No 2017. gadā 118  KNAB organizētajiem semināriem, kopumā aptverot 5307 personu lielu auditoriju, 1238 bija pašvaldībās strādājošas valsts amatpersonas un darbinieki.

KNAB ieskatā viens no efektīvākajiem preventīvajiem pasākumiem, lai  mazinātu likumpārkāpumu skaitu, ko veic valsts amatpersonas, pildot amata pienākumus, ir atbildīgo amatpersonu zināšanu līmeņa paaugstināšana, vienlaikus veicinot izpratni par pretkorupcijas pasākumu vietu un nozīmi tiesiskas valsts attīstībā.

KNAB veikto ieguldījumu izglītošanas pasākumu satura pielāgošanā konkrētās auditorijas vajadzībām atzinīgi novērtē semināru dalībnieki. To apliecina arvien pieaugošais pieprasījums no valsts un pašvaldību institūcijām pēc KNAB pārstāvju vadītajiem izglītošanas semināriem.

Interaktīva informācija par KNAB rīkotajiem izglītošanas pasākumiem (norises vietas un institūcijas)

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 206 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties