15. Janvāris 2018 15:49
Jaunumi
LPS aicina mazināt birokrātisko slogu dokumentu iesniegšanai Zemesgrāmatā

Ministru kabinets šodien, 15. janvārī, neatbalstīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) ierosinājumu – atļaut nostiprinājuma lūgumus Zemesgrāmatā iesniegt arī bez notāru starpniecības, tomēr Ministru prezidents Māris Kučinskis atzina, ka diskusija par šo jautājumu būtu jāturpina Saeimā, kā arī tika uzdots Tieslietu ministrijai papildināt likumprojekta “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” anotāciju, precīzi norādot, cik iedzīvotājiem un uzņēmējiem izmaksās jaunā nostiprinājuma lūgumu iesniegšanas sistēma, izmantojot notāru starpniecību.

“Ja tiks atļauts īpašuma pārdevējam un pircējam nostiprinājuma lūgumu īpašuma tiesību maiņai parakstīt arī klātienē Zemesgrāmatu nodaļā, tad visiem nekustamo īpašumu īpašniekiem būs iespēja izvēlēties – izmantot notāra pakalpojumus vai doties pašiem uz Zemesgrāmatas nodaļu klātienē. Ceru, ka tiks atļauta izvēles iespēja,” pēc komitejas sēdes atzina LPS padomniece finanšu un ekonomikas jautājumos Sanita Šķiltere.

Šodien Ministru kabineta komitejas sēdē tika skatīts likumprojekts “Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” un likumprojekts “Grozījumi Notariāta likumā”, par kuriem Latvijas Pašvaldību savienība un vēl sešas organizācijas jau pagājušajā gadā vērsās Tieslietu ministrijā (TM) ar kopīgu viedokli. Vēstulē organizācijas aicināja precizēt TM izstrādāto jauno kārtību nostiprinājuma lūgumu iesniegšanai Zemesgrāmatā, tajā skaitā – atļaut nostiprinājuma lūgumus iesniegt klātienē Zemesgrāmatu nodaļās, bez notāru starpniecības.

Vēstules iesniedzējorganizācijas arī norādīja, ka jaunā kārtība pilnīgi visos gadījumos paredz: kad nostiprināmās tiesības apliecina privāts atsavināšanas līgums, būs obligāti jāpievieno zvērināta notāra elektroniski apliecināta privāta līguma noraksts. Tas nebūs jādara tikai tiem, kuri jau šobrīd ir tiesīgi izmantot bāriņtiesu pakalpojumu, bet tādu ir mazākums, tāpēc būtu nepieciešams visos gadījumos atļaut personām izvēlēties – doties pie notāra vai pašiem sagatavot nostiprinājuma lūgumu un savu parakstu uz tā apliecināt klātienē Zemesgrāmatu nodaļā.

“LPS lūgs Saeimas deputātus Zemesgrāmatu likumā tomēr iekļaut minēto papildinājumu, tādējādi izveidojot alternatīvu, kas, LPS ieskatā, veicinās arī notāru atlīdzību sistēmas pilnveidi, padarot īpašuma tiesību nostiprināšanas procedūras izmaksu ziņā draudzīgākas iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Turklāt tā tiks mazināta arī birokrātija,” pēc komitejas sēdes norādīja LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Vēstuli 2017. gada 19. decembrī pēc LPS iniciatīvas parakstīja: Latvijas Zvērinātu advokātu padome, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Ārvalstu investoru padome Latvijā, Nacionālā nekustamo īpašumu attīstītāju alianse, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 207 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties