22. Marts 2018 14:46
Jaunumi
KNAB pārstāvji tiekas ar Tadžikistānas tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem

Šodien, 22. martā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji tikās ar Tadžikistānas tiesībsargājošo iestāžu delegāciju.

Tikšanās laikā KNAB izmeklēšanas nodaļas pārstāves viesiem prezentēja KNAB struktūru un funkcijas, kā arī pastāstīja par starptautisko sadarbību ar ārvalstu iestādēm, izmeklējot ar korupciju saistītos noziedzīgos nodarījumus.

Savukārt KNAB Stratēģiskās analīzes un politikas plānošanas speciālistes iepazīstināja ar KNAB veiktajiem uzdevumiem korupcijas novēršanas jomā – korupcijas risku analīze valsts pārvaldes izstrādātajos normatīvajos aktos, valsts amatpersonu darbības uzraudzība interešu konflikta novēršanā, kā arī sabiedrības informēšana un izglītošana par korupcijas un ētikas normām. 

Viesi ar lielu interesi uzklausīja tiem sniegtās prezentācijas, ka arī uzdeva  virkni interesējošus jautājumus, kas skāra Latvijas puses pieredzi procesuālo darbību veikšanā un darbā ar starptautiskās palīdzības lūgumiem. Īpaša interese bija par Latvijas likumdošanu, kas skar kriminālnoziegumu izmeklēšanu, kādas ir regulējošās normas, noteiktie termiņi un citi ierobežojumi.

Tadžikistānas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvju vidū bija pārstāvji no Tadžikistānas Ģenerālprokuratūras, Nacionālās drošības komitejas un Valsts finanšu kontroles un korupcijas apkarošanas aģentūras.  Vizītes ietvaros tiek apgūta Latvijas pieredze finanšu noziegumu un korupcijas apkarošanā, kā arī aktuālās tiesu sistēmas reformas.

Tadžikistānas vizīte norit Rīgas Juridiskās augstskolas organizētā projekta ietvaros sadarbībā ar LR Ārlietu ministriju, projektu finansē ASV valdība.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 206 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties