23. Marts 2018 09:13
Jaunumi
Eiropadome apspriež jautājumu par nodokļu piemērošanu digitālajā jomā

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 22. martā, Briselē piedalījās Eiropadomes darbā, kur tika spriests par nodokļu piemērošanu digitālajā jomā.

Saskaņā ar Latvijas nostāju visiem uzņēmumiem ir jāmaksā taisnīgi nodokļi, tostarp digitālajā jomā, lai tādējādi tiktu nodrošināta globāli vienlīdzīga konkurence.

Attiecībā uz cīņu pret krāpšanos un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, kā arī agresīvu nodokļu plānošanu ES un starptautiskajā līmenī, tiek uzsvērta nepieciešamība īstenot OECD pasākumus, jo īpaši tos, par kuriem ir panākta vienošanās Eiropas Savienības līmenī. “Uzskatu, ka šis jautājumus jāsaglabā mūsu dienaskārtībā un regulāri jādiskutē Eiropadomēs, kā arī jāiekļaut starp prioritātēm ES likumdošanas plānos,” tā M. Kučinskis.

Tāpat tiek akcentēts, ka nodokļu risinājumiem attiecībā uz digitālo ekonomiku ir jābūt maksimāli globāliem. Ministru prezidents atzīmē, ka jautājums, kas skar nodokļu piemērošanu digitālajā jomā, jāpatur Eiropadomes dienaskārtībā, par šo tēmu jārunā arvien vairāk, turklāt runājot par visa veida nodokļiem, ieskaitot, piemēram, pievienotās vērtības nodokli, ņemot vērā, ka tam ir būtiska nozīme uz nacionālo budžetu.

21. martā Eiropas Komisija punbliskojusi būtiskus priekšlikumus par virtuālo pārstāvību un pagaidu risinājumu. Tā argumentē, ka ES ir jārāda priekšzīme risinājumu meklēšanā un ieviešanā.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties