27. Marts 2018 13:46
Jaunumi
Advokatūras dienās trešdaļa sniegto konsultāciju – telefoniski

Šogad Advokatūras dienās vairāk nekā 100 advokāti sniedza iedzīvotājiem bezmaksas konsultācijas. Aptuveni trešdaļa no sniegtajām konsultācijām notikušas telefoniski, liecina Latvijas Zvērinātu advokātu padomes apkopotā informācija. Iedzīvotāji pēc juridiskās palīdzības visbiežāk vērsušies jautājumos, kas saistīti ar ģimenes un saistību tiesībām, uzturlīdzekļiem, mantojuma tiesībām, strīdiem ar dzīvojamu ēku apsaimniekotājiem un kopīpašuma pārvaldību, parādu piedziņas jautājumos.

Šī gada Advokatūras dienās īpaša uzmanība tika veltīta cietušo tiesībām, uzsverot, ka ikviens no mums kādā brīdī var nonākt situācijā, kurā atzīstams par cietušo, un ir svarīgi zināt savas tiesības, lai nekavējoties saņemtu nepieciešamo palīdzību. Iedzīvotāji izmantoja iespēju iegūt bezmaksas konsultācijas arī jomās, kurās būtiski apzināties cietušā tiesības, piemēram, par fizisko personu datu aizsardzību, nekustamo īpašumu strīdiem, cietušajiem kriminālprocesā, arī interesējoties par vienkāršotāka kriminālprocesa izvēli.

"Iedzīvotāji arī šogad ļoti aktīvi izmantoja iespēju vērsties pie advokāta pēc palīdzības gan klātienē, gan elektroniski. Telefoniskās konsultācijas ļauj iedzīvotājam ērti saprast vienkāršākos jautājumus un advokāts var sniegt informāciju par atbilstošāko institūciju, kur vērsties, pat bez tikšanās ar personu klātienē. Apkopojot informāciju pēc Advokatūras dienām, redzams, ka interesējošo jautājumu loku ietekmē tehnoloģiju attīstība.  Kā piemērus var minēt pieaugošo iedzīvotāju interesi par savu datu aizsardzību,  ierobežojumiem ar "kriptovalūtu" saistītām darbībām, elektroniskajiem dokumentiem," stāsta zvērināts advokāts Mārcis Krūmiņš.

Laikā no 12. līdz 16. martam konsultācijas klātienē, telefoniski un elektroniski sniedza advokāti no Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Aizkraukles, Limbažiem, Smiltenes un citām Latvijas pilsētām. Advokatūras dienas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija 2010. gadā iedibināja ar mērķi popularizēt zvērināta advokāta profesijas misiju – darboties sabiedrības interesēs, sniedzot tai praktisku palīdzību pēc labākās sirdsapziņas likumiem.

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija ir neatkarīga Latvijas zvērinātu advokātu profesionāla korporācija, kas apvieno visus Latvijā praktizējošos zvērinātus advokātus. Tā ir viena no senākajām profesionālajām organizācijām Latvijā. Kolēģija šogad atzīmē 97. darbības gadu, kopš brīža, kad 1921. gada 19. martā pirmo reizi tika sasaukta zvērinātu advokātu kopsapulce, kurā ievēlēja Latvijas Zvērinātu advokātu padomi un tās priekšsēdētāju Gustavu Zemgalu – vēlāko valsts prezidentu. Arī prezidenti Jānis Čakste un Alberts Kviesis ir bijuši zvērināti advokāti. Advokatūra ir tiesiskas valsts justīcijas neatņemama sastāvdaļa. Uzziņai: www.advokatura.lv.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 213 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties