17. Aprīlis 2018 13:58
Jaunumi
Aktualizē fiziskās sagatavotības prasības iekšlietu amatpersonām

Otrdien, 17. aprīlī, Ministru kabinets veica grozījumus Ministru kabineta 2013. gada 28. maija noteikumos Nr. 288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm".

Fiziskās sagatavotības ieskaišu līdzšinējā pieņemšanas prakse un noteikumu piemērošana ir apliecinājusi, ka nepieciešama šo prasību aktualizēšana.

Iekšlietu nozares koledžas secinājušas, ka ar katru gadu aizvien mazāk jauniešu var nokārtot fiziskās pārbaudes, kas rada būtiskas personāla atjaunošanas problēmas. Piemēram, Valsts policijas koledžas reflektantu vidū fiziskās sagatavotības pārbaudi nenokārtoja sekojošs skaits personu: 2013.gadā – 42,8%,  2014.gadā – 41,7%, 2015.gadā – 45,1%, 2016.gadā – 50,4%. Lai situāciju risinātu, līdzīgi kā kandidātu atlasē Nacionālajos bruņotajos spēkos, turpmāk arī Iekšlietu ministrijas sistēmas koledžas reflektantam gadījumā, ja fiziskās sagatavotības pārbaudē pietrūks neliels punktu skaits (ne vairāk kā 3 punkti), bet pārējie uzņemšanas nosacījumi un pārbaudes būs sekmīgi izpildītas, fiziskās sagatavotības pārbaudes komisija varēs pieņemt vienreizēju lēmumu par fiziskās sagatavotības pārbaudes nokārtošanu. Savukārt turpmākajā izglītības ieguves procesā kadetam tiks sastādīts individuālais fiziskās sagatavotības paaugstināšanas plāns, lai uzlabotu viņa fizisko sagatavotību.

Grozījumi arī paredz turpmāk noteikt 2000 metru krosa disciplīnu vīriešu V–3 grupai. Savukārt visu vīriešu grupu spēka disciplīnās turpmāk paredzēta izvēles iespēja starp pievilkšanos un roku saliekšanu un iztaisnošanu balstā guļus, kas nodrošinās vienlīdzīgu pieeju pret dažādu amatpersonu vecumu grupām un kategorijām. Vienlaikus minimālais pievilkšanās pie stieņa reižu skaits tiek palielināts par divām reizēm V-1 grupā un vienu reizi V-2 grupā, sekmējot spēka disciplīnas prasību labāku sasaisti ar dienesta funkciju izpildes nosacījumiem.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 182 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties